Urban Cruiser to zatem miejski SUV i przede wszystkim w warunkach miejskich będzie używany.

Gdyby jednak właścicielowi wpadł do głowy pomysł wybrania się w teren, będzie mógł to zrobić, lecz pod warunkiem, że ma wersję z silnikiem Diesla. Tylko takie bowiem wyposażane będą w napęd na 4 koła. Do jazdy po mieście układ 4x4 nie jest potrzebny, natomiast bardzo przydatne będzie rozwiązanie Stop&Start. To automatyczny system, który wyłącza silnik w momencie zatrzymania auta, np. na światłach czy w korku. Kierowca informowany jest o tym napisem „eco” wyświetlającym się na desce rozdzielczej.

Aby nastąpiło uruchomienie silnika, wystarczy, że kierowca wciśnie pedał sprzęgła.

Start jest błyskawiczny, nie powoduje opóźnienia czy czekania na włączenie biegu. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzać paliwo, jest także ekologiczne, gdyż dzięki wyłączaniu silnika spada emisja CO2 i szkodliwych substancji w spalinach.

{player}1238037634943.flv{/player}

Czy system działa, gdy motor nie jest rozgrzany? Tak, jedyny przypadek niewyłączania silnika podczas postoju zachodzi wtedy, gdy działa klimatyzacja, a temperatura wnętrza auta nie osiągnęła jeszcze ustawionej przez kierowcę wysokości. Wtedy silnik pracuje bez przerw.

Podczas prezentacji Urban Cruisera sprawdziliśmy wersję z nowym silnikiem benzynowym 1.33.

Dzięki wysokiemu stopniowi sprężania (11,5) udało się z tak małej pojemności uzyskać moc 101 KM  i moment 132 Nm (przy 3800 obr./min). Silnik jest zaskakująco dynamiczny, świetnie radzi sobie zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie – przy znacznie większych prędkościach.

Skrzynia 6-biegowa jest precyzyjna. Trzeba tylko pamiętać, że silnik lubi wysokie obroty – przyspieszanie lub wyprzedzanie najlepiej (czytaj: najszybciej) wychodzi przy 3,5 tys. obr./min.

Cruiser oferuje zaskakująco dużą przestrzeń w środku. Kierowca lub pasażer o wzroście 190 cm będą mieli nad głowami jeszcze trochę miejsca.

Prowadzenie auta jest przyjemne, trzeba się tylko przyzwyczaić do nietypowych zegarów (prędkościomierz i obrotomierz umieszczono na jednej dużej tarczy). Materiały wykończeniowe są wysokiej jakości, a spasowanie elementów idealne – Urban Cruiser produkowany jest w Japonii. W Polsce Urban Cruiser będzie dostępny od maja.