To już druga edycja wydarzenia "Tribe Days" organizowanego przez Alfę Romeo dla wszystkich zakochanych w autach tego producenta. Mimo że to dopiero druga edycja tej imprezy, to już jest wyjątkowa, bo właśnie w tym roku przypadają aż trzy ważne jubileusze zarówno dla Alfy, jak i dla całego motorsportu.

Dwa z nich to setne rocznice — powstania Quadrifoglio, symbolu najbardziej wyczynowych wersji Alfy Romeo, oraz wyścigu 24-godziny Le Mans. Ostatnią jest 60-lecie Autodelty, oddziału Alfy Romeo odpowiedzialnego za sport motorowy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Impreza będzie się odbywała od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca, z okazji historycznego wyścigu "Le Mans Classic" na torach Montlhéry i Le Mans. To miejsca, na których odbywało się wiele wyścigów w historii międzynarodowych sportów motorowych.

Każdy właściciel Alfy Romeo może się zapisać na wydarzenie, jednak nie jest to zabawa należąca do najtańszych. Dla tych, którzy chcą po prostu pojechać i zobaczyć 24-godzinny wyścig, poznać innych właścicieli włoskich aut z całej Europy i przejechać w paradzie, wystarczy pakiet srebrny, kosztujący 150 euro (ok. 700 zł).

Z kolei właściciele najmocniejszych modeli (Gulia GTA i Quadrifoglio, Stelvio Quadrifoglio, 4C i 8C) mogą skorzystać z możliwości jazdy na torze wyścigowym Montlhéry Circuit i kolacji VIP, a także innych dodatków należących do pakietu złotego. Jego koszt wynosi 1200 euro (ok. 5500 zł).