Informację o incydencie przekazały brytyjskie media, powołując się na jednostkę straży pożarnej Nottinghamshire Fire and Rescue Service. Do pożaru samochodu doszło w sobotę późnym popołudniem (ok. godz. 17). Straż pożarna stwierdziła, że ogień powstał przez okulary przeciwsłoneczne pozostawione na desce rozdzielczej oraz wysoką temperaturę powietrza. Na szczęście strażakom dość szybko udało się uporać z pożarem. Ogień spalił deskę rozdzielczą i sprawił, że pękła przednia szyba.

— napisali strażacy z Nottinghamshire Fire and Rescue Service na swoim Twitterze i przy okazji zaapelowali o ostrożność oraz niezostawianie w samochodzie przedmiotów odbijających światło.

Czytaj także: Nagle zobaczył przed sobą ciągnik. Od razu wybiegł z samochodu

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

Nigdy nie zostawiaj butelki z wodą w aucie. To może się naprawdę źle skończyć

Strażacy nieustannie przypominają, aby podczas upałów nie zostawiać w samochodzie butelek z wodą. I chodzi tu zarówno o te szklane, jak i również plastikowe. Taki, wydawałoby się, mały błąd, może doprowadzić nawet do pożaru w samochodzie.

Wnętrze samochodu wystawionego na promienie słoneczne jest jak szklarnia. Nagrzewa się w ekspresowym tempie. Szczególnie dotyczy to aut, które mają ciemny lakier i nie są wyposażone w tzw. szyby atermiczne. Również pozostawione w pojeździe przedmioty błyskawicznie się nagrzewają. Niektóre z nich mogą nawet doprowadzić do pożaru. Chodzi tu przede wszystkim o przedmioty odbijające światło (plastikowe bądź też szklane), takie jak np. butelki, okulary czy pojemniki. Działają one bowiem jak soczewka, która promienie słoneczne skupia w jednym punkcie, co w konsekwencji może doprowadzić do wybuchu pożaru we wnętrzu samochodu.

Czytaj także: Nigdy nie zostawiaj butelki z wodą w aucie. To może się źle skończyć

Źródło: bbc.com, Twitter, Facebook