Jak podaje Ford, problem z częściami skutkuje dużymi opóźnieniami nowych modeli do salonów dealerskich. Niekompletne auta parkowane są na wyznaczonych parkingach, z których jeden z nich jest umiejscowiony w pobliżu toru wyścigowego Kentucky Speedway.

Modele można zobaczyć z kosmosu

Jak można zobaczyć na zdjęciach satelitarnych opublikowanych przez "The Drive", w ciągu miesiąca aut przybyło prawie trzykrotnie. Wokół toru aktualnie znaleźć można około 45 tys. pickupów Ford Super Duty uziemionych głównie przez brak chipów do systemów elektronicznych.

Co ciekawe, jak podaje miejscowy mieszkaniec Kentucky, nie jest to jedyne miejsce, gdzie Ford przechowuje pojazdy oczekujące na części. Według informacji w Charlestown w stanie Idiana znaleźć można jeszcze jeden taki parking w okolicy opuszczonej fabryki amunicji.

Ceny części dalej rosną

Jak można wyczytać z informacji prasowych Forda, ze względu na inflację koszty części wzrosły o prawie milion dolarów w stosunku do przewidywań, co szczególnie odbije się na konsumentach. Obserwując obecną sytuację na rynku, niestety ciężko spodziewać się cen aut zbliżonych do tych wstępnie oczekiwanych przez producentów.