Do zdarzenia doszło w sobotę. Dyżurny komendy policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie kradzieży z jednej ze stacji paliwowych przy autostradzie A4. Jak wynikało od poszkodowanych, na stację przyjechał mężczyzna, który zabrał butelkę alkoholu, za którą nie zapłacił i odjechał z miejsca zdarzenia. Po chwili wrócił i ukradł płyn do spryskiwaczy, a następnie wjechał na autostradę.

Funkcjonariusze zauważyli samochód, którym podróżował mężczyzna i od razu podjęli za nim pościg. Mundurowi wielokrotnie dawali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, ten jednak stale je lekceważył. Dzięki współpracy mundurowych ze świadkami interwencji, którzy blokowali drogę kierującemu seata, pojazd został zatrzymany.

Jak ustalono, za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Badanie alkomatem mężczyzny wykazało, że znajdował się po użyciu alkoholu. Z kolei na podstawie badania narkotestem funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 40-latek kierował samochodem pod wpływem kokainy. Na dodatek kilka dni wcześniej zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za jazdę pod wpływem zakazanych substancji i bez prawa jazdy oraz kradzież podejrzanemu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

autor: Marek Szczepanik