Leasing to szczególna forma umowy dzierżawy, która umożliwia korzystanie z różnego rodzaju dóbr bez konieczności ich zakupu. Leasingodawca, na podstawie umowy, przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z przedmiotu leasingu za określone płatności, zwanymi czynszem leasingowym.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jednakże, problem pojawia się w momencie, gdy leasingobiorca przestaje płacić obowiązujące należności. W takim przypadku, prawny właściciel przedmiotu ma prawo złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia. Szczególnie, jeśli leasingobiorca nie reguluje należności i nie chce zwrócić przedmiotu.

Wrocławska policja odzyskała w minionym tygodniu sześć takich pojazdów: Mercedes, dwa Volvo i motocykle BMW. Pojazdy te były celowo ukrywane przez najemców, aby utrudnić ich odzyskanie przez właścicieli, w tym przypadku firmy leasingowe.

Zabezpieczone pojazdy trafiły na policyjny parking depozytowy. Teraz śledczy przeprowadzą postępowanie. Użytkownikom takiego mienia grozi odpowiedzialność karna wynikająca z przepisów dotyczących przywłaszczenia lub paserstwa. Ostateczne zarzuty będą zależały od zgromadzonego materiału dowodowego.