W niedzielę wieczorem mieszkańcy dzielnicy Subiaco w Perth w Australii zgłosili awarię wodociągu. Firma wodociągowa od razu przyjechała na miejsce, by zająć się rozwiązaniem problemu, ale pęknięcie pozostawiło około 60 domów i firm bez wody. Na miejscu służby zapewniły wodę butelkowaną.

Pościg policyjny pod Sierpcem niczym z filmu sensacyjnego [WIDEO]

Mercedes zatonął na ulicy

Choć część osób była pozbawiona wody, to tej nie brakowało na ulicach. Pęknięcie wodociągu spowodowało znaczne uszkodzenia ogrodzeń, chodników i dróg. Na jednej z nich zrobiło się nawet zapadlisko. Niedaleko stał zaparkowany luksusowy Mercedes, który nagle został pochłonięty i całkowicie zatopiony. Na szczęście w pojeździe nikogo nie było.

W miejscu zdarzenia pojawiła się policja, która otoczyła taśmą obszar wokół samochodu. Zaczęto też kierować ruchem, by wszelkie auta przekierować na trasy objazdowe. Kierowców poproszono o szczególną ostrożność. W ramach bezpieczeństwa ewakuowano też jeden z bloków, znajdujących się nieopodal zapadliska.

powiedział mieszkaniec okolicy.

Jak dodał, cała sytuacja miała miejsce na oczach właściciela samochodu. Mieszkaniec dodał, że awaria już wcześniej występowała i kilka tygodni temu teoretycznie wszystko zostało naprawione.

Australijska telewizja ABC podaje, że na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu nadal trwają prace. Ma też ruszyć dochodzenie w sprawie incydentu. Stacja dodaje, że rzeczniczka Water Corporation przeprosiła wszystkich poszkodowanych.