Drugi i nieco większy model z gamy rodziny ID trafił już do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Co prawda na odbiór auta trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, ale można już składać zamówienia. Jako pierwsza do salonów trafi limitowana edycja „1ST” w dwóch wersjach: ID.4 1ST oraz ID.4 1ST Max – w tym przypadku nie chodzi o większe baterie, a o wyższy poziom wyposażenia. Na początek SUV pojawi się w jednej konfiguracji z 204-konnym silnikiem elektrycznym (310 Nm) i akumulatorem o pojemności 77 kWh. Według danych producenta ma to pozwalać na przejechania ID.4 do 520 km.

Bazową wersję wyceniono na 202 390 zł. W tej cenie dostajemy m.in.: 20-calowe obręcze kół, pakiet Style, dwustrefową klimatyzacją, podgrzewanymi przednimi fotelami i kierownicą, zestaw nawigacyjny Discover Pro, cztery wejścia USB typu C. Standardową specyfikację uzupełnia pompa ciepła, a także system do montażu haka, dzięki któremu elektryczny SUV jest w stanie uciągnąć przyczepę o masie jednej tony.

W lepiej wyposażonej wersji ID.4 1ST Max pojawiają się już m.in.: progresywny układ kierowniczy, 21-calowe obręcze, matrycowe reflektory LED z przody oraz tylne lampy z dynamicznymi kierunkowskazami, adaptacyjne zawieszenie DCC, fotele z elektrycznie sterowanymi ustawieniami, szklany dach panoramiczny, dźwiękochłonne szyby, 3-strefowa klimatyzacja oraz head-up z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Cena wersji Max stertuje od 243 990 złotych.

Wiadomo już też, że w przyszłym roku do sprzedaży trafi tańsza wersja ID.4 z bateriami o mniejszej pojemności oraz wersja z mocniejszą jednostką i napędem na wszystkie koła.