To jeden z najważniejszych modeli w palecie Volkswagena. W ciągu 11 lat sprzedano ponad 1,5 mln egz. wszystkich dotychczasowych generacji. Od 10 lat produkowany jest w nowoczesnej Fabryce Samochodów Użytkowych Volkswagen Poznań.

Nowy Volkswagen Caddy to już czwarta generacja w historii tego modelu i kolejna, która będzie produkowana w Poznaniu. Dotychczas ok. 55 proc. stanowiły pojazdy użytkowe, a pozostałe jako kompaktowe minivany. Producent zapowiada, iż nadal utrzymane zostaną podobne proporcje.

Volkswagen Caddy w najnowszym wydaniu otrzymał nowy design przedniej i tylnej części nadwozia, nową deskę rozdzielczą (odmienna dla wersji użytkowej i osobowej) oraz komponenty i wyposażenie znane z najnowszych generacji samochodów tej marki jak m.in. VW Golf. Nowoczesna paleta jednostek napędowych spełnia wymogi normy Euro 6. W ofercie znalazły się: cztery wersje TDI, trzy TSI z 5- lub 6-biegową przekładnią manualną oraz 6- lub 7-stopniową automatyczną DSG.

Jako miejski pojazd dostawczy Volkswagen Caddy będzie dostępny w wersji furgon (dwuosobowy bez bocznych szyb w tylnej części nadwozia) i kombi (pięcioosobowy). Oba modele mają po prawej stronie przesuwne drzwi.

Zapewne atrakcją dla użytkownika jest kompaktowy van, który dostępny jest w czterech opcjach wyposażenia - Concept, Trend, Comfort i Highline. Wersja kempingowa to Caddy Beach.

Nowy Volkswagen Caddy w pierwszym okresie sprzedaży otrzyma atrakcyjny pakiet Generation Four.