Auto Świat > Wiadomości > Aktualności > Nietrzeźwy kierowca autobusu. Autoblokada nie pozwoliła mu ruszyć

Nietrzeźwy kierowca autobusu. Autoblokada nie pozwoliła mu ruszyć

Autor Beata Michalik
Beata Michalik

Kierowca warszawskiego autobusu linii 112, obsługiwanej przez Miejskie Zakłady Autobusowe, przyszedł w poniedziałek do pracy na drugą zmianę. Miał wyruszyć w trasę około godz. 15. Jednak nie pozwolił mu na to alkotest, który automatycznie zablokował możliwość włączenia silnika – poinformował portal tvnwarszawa.pl.

Kierowca autobusu nie mógł uruchomić silnika, bo alkotest wykrył alkohol w wydychanym powietrzu
Kierowca autobusu nie mógł uruchomić silnika, bo alkotest wykrył alkohol w wydychanym powietrzuŹródło: Shutterstock/Twitter/TVN Warszawa / Adam Szczepkowski

Okazało się, że kierowca ma ok. pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkie zabezpieczenia zadziałały prawidłowo, uniemożliwiając nietrzeźwemu mężczyźnie prowadzenie autobusu. Okazało się, że jego wcześniejszy zmiennik zresetował autobus, przez co konieczne było badanie trzeźwości przed drugą zmianą.

Dalsza część tekstu pod podcastem:

Zobacz także: Pół promila w dziewiątej minucie jazdy. Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę ciężarówki

Informację potwierdził rzecznik MZA Adam Stawicki. - Faktycznie, doszło do takiej sytuacji na krańcu linii 112 na Karolinie. Kierowca przyszedł na drugą zmianę do pracy, natomiast wszystkie procedury zadziałały prawidłowo, to znaczy jego poprzednik wyłączył silnik, zresetował autobus, więc temu drugiemu pojazd już nie ruszył. Na miejsce został wezwany nadzór ruchu, który potwierdził, że alkomat słusznie nie dopuścił go do ruchu. Nasze badanie wykazało pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział Adam Stawicki dla TVN Warszawa.

Los nietrzeźwego kierowcy jest raczej przesądzony. Zgodnie z procedurą najprawdopodobniej MZA rozwiąże z nim umowę o pracę.

Zobacz także: Pijany kierowca autobusu miał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną

Powiązane tematy:KierowcyWarszawa
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków