Kanał Piaseczyński, a dalej ulice Myśliwiecka i ruchliwa Czerniakowska, na której do pokonania jest sześć pasów ruchu — to trasa, którą rok w rok mają do pokonania m.in. kaczki krzyżówki próbujące dotrzeć do Portu Czerniakowskiego. Wczoraj (20 kwietnia) ul. Czerniakowską w ciągu Wisłostrady chciała sforsować mama kaczka ze swoimi dziesięcioma pisklętami.

Jak informuje TVN Warszawa, kaczki podjęły próbę pokonania ruchliwej arterii już rano, ale poranny szczyt wystraszył ptaki i te wróciły na niedużą wysepkę na Kanale Piaseczyńskim. W zamiarach kaczek zorientował się jeden z pracowników Zarządu Zieleni, który zaalarmował odpowiednie służby. Na miejscu zjawili się kolejni pracownicy ze stołecznego Zarządu Zieleni oraz ekopatrol straży miejskiej.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kolejną próbę sforsowania ul. Czerniakowskiej kaczki podjęły ok. godz. 11.30. Wtedy do akcji wkroczyła straż miejska, która wstrzymując ruch na Wisłostradzie, umożliwiła ptakom bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Na pokonanie ulicy kaczki potrzebowały kilkudziesięciu sekund, a jedynym problemem dla piskląt była konieczność zmierzenia się z wysokim krawężnikiem.