Wypadek miał miejsce w nocy z 4 na 5 października w Warszawie. Na drodze S8 w kierunku Marek przed ul. Głębocką w Warszawie samochód osobowy uderzył w cysternę. Na kanale Stop Cham na YouTube zostało upublicznione nagranie ukazujące moment zderzenia.

Zobacz też: Malowali pasy na S-17, gdy wjechał w nich tir

S8. Mercedes z potężnym impetem uderzył w cysternę

Wypadek wygląda wyjątkowo groźnie. Na początku nagrania nic nie zapowiada nadchodzącej kraksy. Nagle na czteropasmowej drodze kierowca cysterny zmienia pas na ten znajdujący się najbardziej po lewej. Nie spodziewa się zapewne tego, że jadący za nim mercedes błyskawicznie znajdzie się tuż obok. Cysterna zablokowała pas jazdy mercedesowi, a ten, nie mogąc wyhamować, z potężnym impetem wjechał w jej tył.

Jak podaje serwis o2, kierowca mercedesa w wyniku wypadku trafił do szpitala. Jego aktualny stan zdrowia nie jest znany. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, co po obejrzeniu dramatycznie wyglądającego nagrania nie było oczywiste.

Zobacz też: Mucha spowodowała wypadek. 23-latka wypadła przez nią z drogi

Komentujący są podzieleni. Zgodnie z opinią wielu internatów, kierowca mercedesa zdecydowanie przekroczył dopuszczalną prędkość i to on ponosi winę za spowodowanie wypadku. Według innych to kierowca cysterny jest głównym winowajcą kraksy.