Collins został oskarżony o sprzeniewierzenie co najmniej 331 000 dolarów w czasach, kiedy był dyrektorem Instytutu Mieszkalnictwa w mieście Meksyk. Był również ścigany za nielegalny zakup nieruchomości w dzielnicy Álvaro Obregón i został już ukarany grzywną w wysokości 15,1 miliona dolarów. Collins przez kilka miesięcy 2018 roku pełnił również funkcję szefa policji w stolicy kraju.

W związku z podejrzeniem o niewłaściwe wykorzystanie uprawnień oraz państwowych funduszy wydany został nakaz aresztowania skompromitowanego policjanta, ale ukrywa się on na terenie Stanów Zjednoczonych. W związku z tym Interpol wydał za nim list gończy, a prokurator generalny Meksyku złożył wniosek o ekstradycję.

Kolekcja samochodów Collinsa obejmuje szereg klasyków z różnych epok. Na przykład zajęto co najmniej dwa Fordy Mustangi drugiej generacji, w zbiorach znalazła się również C3 Corvette, a także Cadillac Eldorado z 1959 roku czy Lincoln Cosmopolitan z 1951 roku. Wśród zgromadzonych pojazdów nie zabrakło również Land Rovera Defendera oraz przedwojennego, kultowego Forda Model T z 1927 roku.