Rząd od dłuższego czasu „majstruje” przy przepisach dotyczących okresowych badań technicznych i pracy diagnostów. Bez wątpienia zmiany są potrzebne, ale muszą być dobrze przemyślane. Niestety, sporo wskazuje, że ostatnie pomysły nie są krokiem w dobrą stronę, o czym ostrzegają diagności, którzy bardziej niż kolejnych obostrzeń co do zakazów reklamowania, oczekują podwyżki stawek okresowych badań.

Nie wiadomo też, czy wprowadzenie podwójnej opłaty dla spóźnialskich, którzy będą mieli przerwę w ważności badania technicznego dłuższą niż 30 dni, zadziała mobilizująco skoro już dziś po polskich drogach jeździ tyle aut bez przeglądu.

W każdym razie przed nami jeszcze długa droga, głównie mentalna, patrząc na to jak zdezelowane i przerdzewiałe auta nadal można spotkać na polskich drogach (choć trzeba przyznać, że jest już lepiej niż jeszcze kilka lat temu). Poniżej prezentujemy galerię wraków z kronik policyjnych oraz zatrzymanych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Brak wyobraźni niektórych kierowców wręcz poraża!