Miłośnicy demobilu wiedzą, że na wojskowych wyprzedażach można spotkać naprawdę ciekawe okazy. Od mundurów, czapek poprzez menażki i maski po unikatowe pojazdy wojskowe. Zwykle są to już bardzo leciwe ciężarówki, które często mają bardzo mały przebieg i ciekawą zabudowę przystosowaną na potrzeby armii.

W czerwcu kilka terenowych oddziałów Agencji Mienia Wojskowego przygotowało przetargi z najróżniejszym sprzętem. Najbliższy wystartuje już 17 czerwca w oddziale regionalnym AMW w Szczecinie. Tam na sprzedaż wystawiono m.in. blisko 30-letnie Tarpany w zabudowie sanitarnej, podwozie Stara 660 z 1971 roku, czy Stara przerobionego na stację ładowania. Ceny przetargowe zaczynają się od 4000 zł. Szczecińska AMW będzie przy okazji najbliższego przetargu pozbywać się sporej ilości sprzętów do ćwiczeń i starych rowerów, a nawet nart wodnych.

Z kolei kilka dni później w Zielonej Górze będzie można kupić głównie mobilne kuchnie polowe. Na ten sprzęt, słynący chyba głównie z grochówki, trzeba zapłacić co najmniej 4000 zł. Okazuje się, że za podobną kwotę można mieć 15 kabin z osprzętem do Stara 266. Zła wiadomość jest taka, że wojsko sprzedaje je w pakietach od 3 do 10 sztuk. Zielonogórskie magazyny Agencji Mienia Wojskowego są także pełne Honkerów i Tarpanów. Za pierwszy trzeba będzie zapłacić co najmniej 5000 zł, z kolei Tarpany wyceniono na 4000 złotych. Do sprzedaży trafił tu także Fiat Seicento w kolorze khaki za 1200 złotych czy wersje osobowe Fiata Ducato i Forda Transita.

Takich ciekawostek jest jeszcze więcej, tym bardziej, że w czerwcu przetargi odbędą się jeszcze w oddziałach Agencji w Lublinie, Wrocławiu i Gdyni. Kady, kto nabrał ochoty na sprzęt z demobilu, musi złożyć swoją ofertę najpóźniej na pół godziny przed godziną otwarcia kopert.

Sklep on-line

Jeśli nie możesz zjawić się na przetargu, zawsze można skorzystać ze sklepu internetowego na stronie internetowej AMW – jak widać i tu dotarła nowoczesność, mimo że sprzęt tam oferowany jest już mocno przestarzały. Do kupienia są: koszulki, czapki, swetry wojskowe, ale też menażki, nici w kolorach wojskowych, pudełka na... szczoteczki do zębów czy „pantofle nocne”.

Ładowanie formularza...