Android Auto jest bez wątpienia bardzo przydatnym oprogramowaniem. Kierowcy, używając go, mają w zasadzie wszystkie potrzebne funkcje w jednym miejscu, a sama aplikacja działa sprawnie i dostęp do możliwości znanych ze smartfonów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Połącz się z autem i sprawdź Mapy

Najnowsza aktualizacja obejmuje również Mapy i dział wyszukiwania, gdzie znajduje się sekcja "Kategorie". Kierowca może tam wyszukać interesującą go frazę, a system Google pokaże na mapie na przykład restauracje, stacje benzynowe czy supermarkety. Ta opcja została wzbogacona o jeszcze jedną funkcję, a mianowicie stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zauważono rosnącą liczbę kierowców takich aut.

Mapy Google dostosowują się do samochodu i w zależności od rodzaju jego napędu wskazuje na pierwszym miejscu albo stacje benzynowe, albo stacje ładowania. Do tej pory nawet kierowcy elektryków mieli włączoną opcję "stacje benzynowe", co nie było tak pomocne, jak obecna opcja. Nigdy bowiem nie mogli mieć pewności, czy na określonej stacji paliw jest również stacja ładowania.

O tym fakcie donosi niemiecki serwis SmartDroid. Użytkownik elektryka od razu z poziomu menu kategorii będzie mógł wyszukać stacje ładowania. Koniec z wpisywaniem tej frazy w wyszukiwanie. Jest szybciej i bezpieczniej.