Youtuberzy to ciekawa grupa ludzi – zrobią niemalże wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. W sieci nie brak filmów z najbardziej zwariowanymi eksperymentami. Część z nich dotyczy także opon, a w zasadzie sposobów ich zastąpienia. Butelki Coli czy gwoździe – czemu nie? Poniżej pięć propozycji, które spodobały nam się najbardziej. Prosimy tylko o nie naśladowanie!

Czy opony w ogóle są potrzebne, gdy mamy butelki Coca Coli?

Na to pytanie odpowiada poniższe wideo. 15 sztuk litrowych butelek zostało przytwierdzonych taśmą klejącą do felgi Łady Samary. Później delikatne próby jazdy. Początkowo wszystko szło nawet nieźle, niestety, później pojawiły się pierwsze wycieki… A skoro z butelkami wyszło tak sobie, może by spróbować z czymś innym?

Taśma zamiast opon?

Life OD, czyli najprawdopodobniej znudzony wulkanizator, spróbował zastąpić oponę tzw. duct tape. 50 rolek taśmy zostało nawiniętych na felgę niebieskiej Corolli – już sam sposób poradzenia sobie z tą czynnością jest zaskakujący, podobnie jak efekt tego doświadczenia. Zobaczcie sami.

Koła niczym ze starożytnego rydwanu

Moskwicz Aleko pewnego Rosjanina został przeniesiony w czasie – zwykłe koła zastąpiono drewnianymi, przypominającymi koła pojazdów z kreskówek. Jazda na wprost jeszcze jakoś idzie, gorzej z braniem zakrętów… Zobaczcie sami. Aha, jeszcze jedno: nie stosujcie takich dystansów jak właściciel Aleko!

Piła zamiast koła - czy to dobry pomysł na zimę?

Lauri i Anni z youtubowego kanału Beyond the press są Finami, a ci jak wiadomo zimą mają często do czynienia z zamarźniętymi jeziorami. Gruba tafla lodu utrzymuje przecież auta, więc może zamiast kół założyć do Subaru duże tarcze pił i zrobić gigantyczny przerębel? Zobaczcie, co z tego wyszło.

Opony kolcowane - takich nie widzieliście

Youtuber Garage 54 wyposażył dwie felgi swojej Łady 2110 w 3000 gwoździ. Tak zmodyfikowane koła założył na oś napędową auta. Vlad i jego kompani z Nowosybirska postanowili sprawdzić, czy przyczepność takiego zestawu będzie lepsza od klasycznych opon. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Nie oszczędzaj na oponach - kup najlepsze z naszych testów

Cytat Kontent Komers
Cytat Kontent Komers