• By uzyskać dostęp do Android Auto w BMW, trzeba będzie spełnić kilka warunków
  • Aplikacje ze smartfonu będą widoczne nie tylko na wyświetlaczu w konsoli, ale także między wskaźnikami

Lipiec 2020 roku - to oficjalny termin wdrożenia Android Auto do samochodów BMW. Niemiecki producent ze sporym opóźnieniem, szczególnie w porównaniu z konkurencją i markami poza segmentem premium, wpuszcza rozwiązania Google do swoich aut. Niestety, nie wszyscy użytkownicy aut bawarskiej marki skorzystają z nowego rozwiązania.

By uzyskać dostęp do Android Auto trzeba będzie spełnić kilka warunków. BMW zastrzega, że tryb samochodowy Google będzie oferowany tylko w autach z najnowszym systemem operacyjnym BMW 7.0. Do tego jest jeszcze jedno ograniczenie - trzeba mieć odpowiedni telefon, aby wypróbować bezprzewodowy tryb Android Auto. Póki co lista kompatybilnych modeli jest dość krótka. To zaledwie parę modeli Pixel (XL, 2, 2 XL, 3, 3 XL), Nexus (5X oraz 6P) oraz kilka Samsungów Galaxy i Note z najwyższej półki (S8, S8+, S10, S9, S9+, S10, S10+, Note: 8, 9 i 10).

Na osłodę goryczy użytkowników pozostaje jedno – zapowiedź ciekawych możliwości. BMW nie dość, że zadebiutuje z bezprzewodowym trybem Android Auto, to jeszcze udostępni ciekawy podział ekranu. Aplikacje ze smartfonu będą widoczne nie tylko na wyświetlaczu w konsoli, ale także między wskaźnikami.

Na pierwszy publiczny pokaz trzeba będzie poczekać do styczniowych targów CES w Las Vegas. Zostało zatem jeszcze kilka tygodni….