Model NX509, który został niedawno wprowadzony na rynek Europy, Ameryki Północnej oraz w regionie Azja-Pacyfik, to wszechstronne urządzenie multimedialne w rozmiarze 2-DIN z wbudowaną nawigacją GPS oraz nowym unikalnym sposobem sterowania za pomocą tylko trzech przycisków i ikon na dotykowym ekranie.

Europejski model posiada 4GB pamięci flash (w modelach dedykowanych pozostałym regionom – 2GB), zawiera oprogramowanie nawigacyjne i dane mapowe z widokami 3D - budynki, punkty orientacyjne, ukształtowanie terenu oraz bogatą bazę danych punktów użyteczności publicznej - POI.

Urządzenie odtwarza płyty DVD i CD/MP3, a także bezpośrednio obsługuje iPod’a / iPhone’a poprzez port USB i odtwarza pliki muzyczne z pamięci flash USB. Kluczowym elementem, który umożliwił modelowi NX509 zdobycie tej prestiżowej nagrody, był nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Urządzenie zostało zaprojektowane całkowicie na nowo i stanowi doskonałe połączenie stylu i harmonii. Wszystko to sprawia, że model ten idealnie komponuje się z wnętrzem każdego samochodu, a nowoczesny styl wspierany jest także innowacyjnym sposobem sterowania za pomocą mniejszej niż zwykle ilości przycisków. Większość funkcji obsługiwana jest teraz dotykowo z przejrzystego, nowo zaprojektowanego menu.

Program “iF design award China” jest corocznym konkursem organizowanym przez Międzynarodowe Forum Design Hannower GmbH.

Jury obraduje pomiędzy lipcem i sierpniem, natomiast zwycięzcy ogłaszani są pod koniec sierpnia w Szanghaju w Chinach. W tym roku nagrody były ukierunkowane na cechy, takie jak: wygląd, jakość wykonania, wybór materiału do konstrukcji, stopień innowacyjności, przyjazność dla środowiska naturalnego, funkcjonalność, ergonomia, bezpieczeństwo, świadomość marki oraz uniwersalny design.

Wszystkie nagrodzone produkty, wraz z Clarion NX509 będą prezentowane 15 października br. na targach “iF design award china 2009” w Szanghaju.