Aktualizacja do wersji 1.8.0 zawiera również najnowsze mapy. Dzięki możliwości zakupu dodatkowych opcji z poziomu aplikacji można korzystać z przewodnika turystycznego lub nawigacji dostosowanej do samochodów ciężarowych i camperów.

Nowa funkcja - Reality Scanner – zmienia zwykły spacer w przygodę. Cele specjalne w najbliższej okolicy naniesione są na obraz wyświetlany z kamery iPhone’a. Nazwa, symbol i odległość do celu zostaną wyświetlone nad obrazem. Gdy użytkownik kliknie na symbol celu specjalnego, pojawi się okno z dodatkowymi informacjami i możliwością uruchomienia nawigacji i doprowadzenia do wybranego celu. Funkcja Reality Scanner może być uruchomiona z poziomu wyszukiwania celów specjalnych w menu głównym lub włączana jest automatycznie podczas korzystania z nawigacji w trybie pieszym, kiedy iPhone trzymany jest w pozycji pionowej.

Kolejną przydatną funkcją dostępną razem z aktualizacją jest Traffic Check, dzięki której użytkownicy otrzymują status o sytuacji na drodze. Po kalkulacji trasy pojawia się specjalny wskaźnik informujący o robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu i korkach. Wpływ tych czynników na wybraną przez nas trasę symbolizowany jest w postaci kolorów – zielonego, żółtego i czerwonego. Wskaźnik ukrywany jest po kilku sekundach. Użytkownik klikając na ikonkę z informacjami, otrzyma opis funkcji Traffic Live wraz z możliwością zakupu tej usługi dostarczającej w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drodze.

Specjalny dodatek Truck and Caravan Navigation umożliwia wykorzystanie iPhone’a jako pomocnika w czasie podróży samochodami ciężarowymi lub camperami. Nawigacja Truck and Caravan proponuje tylko takie trasy, które odpowiadają rozmiarom i wadze naszego pojazdu. Przed uruchomieniem nawigacji tworzymy indywidualny profil samochodu, wprowadzając jego długość, szerokość i wagę. Tym samym automatycznie wykluczane są trasy, na których występują wąskie drogi czy mosty o niedostatecznej nośności.

Foto: Auto Świat
iPhone z nowymi mapami od Navigona

Oprogramowanie MobileNavigator można także z łatwoś cią przekształcić w przewodnik turystyczny z bogatymi zasobami informacji o hotelach i recenzjach 51 tysięcy restauracji w Europie dzięki dodatkowi MICHELIN Restaurant and Hotel Guide lub w typowy przewodnik turystyczny dzięki dodatkowi MICHELIN Green Guide.

Do 28 kwietnia nowi klienci mogą kupić oprogramowanie NAVIGON MobileNavigator dla iPhone’a w wersji europejskiej w specjalnej cenie €59.99 (zamiast €89.99), a wersję regionalną za €49.99 (zamiast €74.99). Bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy oprogramowania jest już do pobrania z Apple App Store. Aktualizacja funkcji dla wersji Select będzie dostępna w najbliższym czasie.