Od września 2010 roku użytkownicy NaviExpert są wspomagani przez nawigację nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy przemieszczania się pieszo.

„Kierowcy oczekują od osobistych aplikacji nawigacyjnych pełnej funkcjonalności i niezawodności w każdej sytuacji. Stąd wprowadzenie do naszej aplikacji funkcji, które umożliwiają korzystanie z nawigacji nie tylko w samochodzie, ale i w środkach komunikacji miejskiej czy pieszo. Ponadto nowa wersja aplikacji nawigacyjnej umożliwi ekonomiczne planowanie podróży samochodem dzięki funkcji szacowania spalania” - mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert. „W niedalekiej przyszłości planujemy wprowadzenie kolejnych funkcji ułatwiających podróż samochodem, w tym również funkcji zgłaszanych przez użytkowników naszej nawigacji."

Dzięki funkcji szacowania spalania NaviExpert może oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie na podstawie informacji o rzeczywistych prędkościach jazdy pochodzących z danych Community Traffic Online. Ta funkcja to wstęp do wprowadzenia w kolejnej wersji aplikacji nowego typu trasy ECO umożliwiającej wytyczenie najbardziej ekonomicznego przejazdu.

Natomiast osoby posiadające na swoich telefonach aplikację NaviExpert będą mogły - jako pierwsze w Polsce - zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie się rozszerzać na kolejne miasta w Polsce.

Posiadacze nawigacji NaviExpert zostaną dodatkowo wyposażeni w profesjonalną nawigację pieszą. Zaproponuje ona najkrótszą trasę do wybranego przez użytkownika punktu docelowego i precyzyjnie do niego doprowadzi. W trakcie pokonywania wyznaczonej trasy cały czas będzie można śledzić położenie na mapie i odległość, jaka pozostała do celu pieszej wyprawy.

Dzięki zaawansowanej technologii Community Traffic Online system wie gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania Community Traffic Online, użytkownik aplikacji NaviExpert, korzystając w niej podczas jazdy samochodem, dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji.

Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że nawigacja wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę. W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np. wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie.