OnStar to system instalowany w wielu nowych samochodach niemieckiej marki. We wszystkich, bez wyjątku, kierowca może liczyć na pomoc w przypadku awaryjnej sytuacji oraz wypadku. Niezależnie od tego, czy podróżujecie małym Adamem, czy znacznie większą Insignią, macie do dyspozycji system automatycznego powiadamiania o wypadku (gdy zostanie zarejestrowana aktywacja poduszek powietrznych).

Każdy nowy model Opla wyposażony w OnStar zostanie sprawnie zlokalizowany w razie kradzieży, żeby ułatwić odzyskanie pojazdu. Dostępna jest łączność z konsultantem, który udzieli pomocy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Podobnie jest ze zdalną diagnostyką oraz miesięcznymi raportami o stanie pojazdu. W najbliższej przyszłości pojawi się również dostęp do internetu poprzez moduł Wi-Fi w samochodzie.

Część funkcjonalności OnStar jest dostępna tylko w wybranych modelach. Pobieranie celu podróży, jak również przesyłanie danych do systemu nawigacji satelitarnej spotkacie w takich modelach, jak: Astra (obie dostępne generacje kompaktowego samochodu), Cascada, Insignia, Meriva, Mokka, a także Zafira Tourer. W pozostałych (Adam, Corsa i Karl) funkcja ta jest niedostępna.

Zobaczcie jak działa system OnStar

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland