W nawigacji samochodowej wciąż niepodzielnie króluje podstarzały już system Windows CE. Większość niedrogich nawigatorów jest bowiem wyposażona w system Microsoftu, do którego nie trudno o odpowiednie oprogramowanie nawigacyjne. Czy system Android okaże się ciekawą alternatywą? Jak dotąd trudno mówić o sukcesie, jakkolwiek producenci sprzętu nie rezygnują i systematycznie poszerzają ofertę sprzętu. Dobrym przykładem jest Peiying, który wprowadza udoskonaloną wersję nawigacji. A właściwie: tabletu z nawigacją.

Mocniejszy procesor, nowsza wersja systemuZ pewnością najbardziej zauważalną zmianą jest wprowadzenie świeższej wersji systemu Android. W nowym PY-GPS7007 jest Android w wersji 4.0. W starszej nieco już leciwy ale bardzo popularny Android 2.3. Wraz z nowym systemem zwiększono pamięć (do 1 GB RAM i 4GB pamięci na dane) i zastosowano mocniejszy procesor 1 GHz.

Nie łatwo skorzystać z informacji o korkachBez zmian pozostawiono łączność z internetem: poprzez Wi-Fi. Dopóki zatem w samochodzie nie zostanie stworzony punkt dostępowy Wi-Fi trudno będzie korzystać z funkcjonalności podglądu informacji o korkach aktualizowanych na bieżąco. Ponadto nie będzie można również korzystać z programów nawigacyjnych, które do funkcjonowania potrzebują stałego połączenia z siecią (np. Google, NaviExpert czy Yanosik).

7 calowy ekran i 800x480 pikseli. W nawigacji zastosowano 7 calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 800x480 pikseli. To oznacza, że nie powinno być problemów z wykorzystaniem różnych aplikacji nawigacyjnych. Także i programu TomTom, który początkowo był dostosowany do funkcjonowania w dość wąskim zakresie rozdzielczości ekranu, co automatycznie wykluczało np. najnowsze smartfony.

Cyfrowa telewizjaW standardzie jest tak jak w poprzedniku wbudowany tuner telewizji cyfrowej DVBT. Peiying deklaruje, że nowy model w przeciwieństwie do poprzednika odbiera także kanały w jakości HD. Niemniej w trakcie jazdy trudno będzie liczyć na stabilny odbiór. Funkcję TV lepiej traktować jako ciekawy gadżet, z którego łatwiej będzie skorzystać na parkingu czy podczas dłuższej przerwy w podróży.

Ile kosztuje?Dystrybutor podał sugerowaną cenę: 499 zł. Zapewne w sklepach internetowych cena zakupu może być nieznacznie niższa.