• Opel Rocks-e ma akumulator o pojemności 5,5 kWh, maksymalny zasięg 75 km oraz prędkość maksymalną wynoszącą 45 km/h
  • Nadwozie pojazdu o długości 2,4 m może pomieścić dwie osoby, a wnętrze jest na tyle duże żeby pojazdem mogli wygodnie podróżować pasażerowie o wzroście powyżej 1,90 m
  • Do sprzedaży w Niemczech auto trafi jesienią tego roku, natomiast w innych krajach zacznie debiutować od 2022

Opel Rocks-e to kolejny elektryczny model, który proponuje marka wchodząca w skład koncernu Stellantis. Tym razem Opel kontynuuje elektryfikację gamy, proponując miejske auto, które jest znacznie mniejsze od Corsy-e.

Model Rocks-e ma dwuosobowe nadwozie o długości zaledwie 2,41 m i szerokości 1,39 m, a średnica zawracania wynosi zaledwie 7,2 m. Takie parametry sprawiają, że pojazd okazuje się idealny do miasta – zmieści się w niewielką lukę parkingową i łatwo manewruje się nim.

Ponadto duża powierzchnia szyb sprawia, że kierowca ma bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Dodatkowym atutem pojazdu jest instalowany seryjnie szklany dach.

Na pokładzie auta znalazł się akumulator o pojemności 5,5 kWh, a zgromadzony w nim prąd wystarczy na pokonanie do 75 km z maksymalną prędkością 45 km/h. W pełni rozładowane baterie można uzupełnić w 100 proc. po około 3,5 godz.

Kabel do ładowania ma 3 m długości i został na stałe umieszczony w samochodzie. Podczas uzupełniania prądu trzeba go tylko wyciągnąć z drzwi pasażera. Ponadto Opel oferuje adapter niezbędny do korzystania z publicznej ładowarki.

Opel Rocks-e – nowoczesny wygląd i przestronne wnętrze

Nadwozie pojazdu wykorzystuje Opel Vizor, ma w pełni ledowe oświetlenie oraz identyczne drzwi z obu stron, ale uwaga! Podczas gdy te od strony pasażera otwierają się tradycyjnie do przodu, to te dla kierowcy ma ją zawiasy z tyłu i otwierane są pod prąd.

Wnętrze oferuje przestrzeń, w której wygodnie będą podróżowały nawet osoby o wzroście powyżej 1,90 m. Fotel kierowcy można regulować na długość, a pasażera ustawiono w taki sposób żeby była wystarczająca ilość miejsca na nogi.

Poza tym, pomimo niewielkich rozmiarów pojazdu od strony pasażera udało się wygospodarować wnękę, w której zmieści się bagaż o pojemności 63 l. Nie zabrakło również haczyka na torbę.

Opel Rocks-e – minimalistyczna deska rozdzielcza

Opel Rocks-e ma przejrzysty kokpit, na którym do minimum ograniczono liczbę podawanych informacji. Znajdziemy tu szybkościomierz, dane o wybranym trybie w skrzyni biegów, stan naładowania akumulatora oraz zasięg. Oprócz tego nie zabrakło uchwytu na smartfon, a więcej danych można uzyskać dzięki aplikacji myOpel.

Opel Rocks-e zadebiutuje na niemieckim rynku jesienią tego roku, a w kolejnych krajach ma być wprowadzany od 2022 r. Samochód będzie dostępny w trzech liniach wyposażenia: Opel Rocks-e, Opel Rocks-e Klub oraz Opel Rocks-e TeKno. Będzie go można zamawiać online lub u wybranych dilerów Opla.