Potrzebujesz samochodu, który oferuje dużą ilość miejsca, ale zwykłe wersje BMW serii 5 Touring wydają ci się zbyt mało dynamiczne? Ekskluzywny niemiecki tuner aut spod znaku niebiesko-białej szachownicy ma dla ciebie propozycję – Alpinę B5 Bi-Turbo.

Alpina B5 Bi-Turbo napędzana jest sprawdzoną jednostką V8 (oznaczenie B7), która przy pomocy dwóch turbosprężarek z pojemności 4,4 l uzyskuje moc 507 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na tylna oś przez ośmiobiegową automatyczną przekładnię. Biegi można również zmieniać łopatkami przy kierownicy. Sportowe kombi przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 s i rozpędza się do 300 km/h.

Alpina zapowiada, że samochód ma przy tym spalać rozsądne ilości benzyny. Bezpośredni wtrysk oraz system Doppel-Vanos (zmienne fazy rozrządu) mają utrzymać średnie zużycie paliwa na poziomie 10,9 l/100 km. Alpina B5 Bi-Turbo będzie seryjnie wyposażona w amortyzatory z regulowaną siłą tłumienia. Układ jezdny zadowoli wiec zarówno fanów twardych nastawów zawieszenia, jak i zwolenników komfortu.

Touring w wykonaniu Alpiny podobnie jak limuzyna otrzymał lekki optyczny retusz – nowe są m.in. przedni zderzak oraz podwójna końcówka układu wydechowego. Wewnątrz pojawiły się typowe dla Alpiny niebieskie tarcze zegarów, ekskluzywne skórzane fotele oraz (na życzenie) listwy z ozdobne z logo tunera. Niemiecki tuner nie podał na razie cen modelu B5 Bi-Turbo.