Po modyfikacjach (nowa chłodnica oraz zoptymalizowana pompa paliwowa) pięciocylindrowy silnik 2.5 TFSI generuje dodatkowe 25 KM mocy – w sumie 367 KM! Zwiększył się także moment obrotowy – z 450 do 465 Nm (dostępny w przedziale 1625-5550 obr./min.). W rezultacie Audi RS Q3 katapultuje się do pierwszej „setki” w 4,4 sekundy i może rozpędzić się do 270 km/h.

Na tak dobre osiągi wpływ ma również szybka skrzynia biegów w postaci dwusprzęgłowej, siedmiostopniowej przekładni S tronic. Tak wysoka moc jest stale przekazywana na cztery koła (napęd quattro) za pośrednictwem sprzęgła wielopłytkowego. Do sportowej jazdy system kontroli trakcji można całkowicie wyłączyć.

Seria performance oznacza również bogatsze wyposażenie. Bez dopłaty oferowany jest pakiet stylistyczny, w którego skład wchodzą: dwukolorowe siedzenia w kolorze czarno-niebieskim, sportowa kierownica skórzana RS, niebieskie szwy na mieszku dźwigni zmiany biegów, podłokietniku i dywanikach. Całość wieńczą ozdobne wstawki z niebieskiego karbonu (w karbonowy materiał wpleciona jest niebieska nić).

Audi RS Q3 oficjalnie zadebiutuje na początku marca na salonie samochodowym w Genewie. Premiery rynkowej tego modelu należy spodziewać się w drugim kwartale br.