Limitowana seria Mercedesa Klasy V z pakietem AMG Line pojawi się sprzedaży bezpośrednio po międzynarodowym salonie samochodowym IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem.

Auto otrzymało nowy przedni i tylny zderzak, tylny spoiler oraz 19-calowe obręcze kół z metali lekkich. Ma także największe powierzchniowo w swojej klasie okno dachowe. We wnętrzu jest też środkowa konsola z chłodzona komorą oraz podświetlanymi miejscami na napoje. Właścieiele iPada otrzymają do swojej dyspozycji dwa specjalne uchwyty do umocowania tych urządzeń (w przedniej i tylnej części pojazdu) oraz wentylowane tylne fotele.

Wyposażenie AMG Line obejmuje także zmodyfikowane i obniżone o 15 mm zawieszenie oraz wzmocnione hamulce.

Ta wersja samochodu powstała po pozytywnej reakcji na koncept Mercedes-Benz V-ision e. Z badań wynika, iż nabywcy samochodów marki Mercedes-Benz oczekują od sprzedawcy czegoś ekstra. To potwierdzają zamówienia na Klasę V, która w większości zamawiana jest z najlepszym wyposażeniem. Model ten w większości przypadków wykorzystywany jest jako luksusowy MPV.

Dokładną specyfikację poznamy 15 września podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem.