Tym razem Skoda zamierza zmieniać ekspozycję w pierwszych trzech dniach międzynarodowego salonu motoryzacyjnego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem. Podczas pierwszego dnia prasowego na stoisku Skody zobaczymy 13 aut, w drugim będzie ich 16, a w pozostałych dniach udostępnionych dla publiczności już 17.

Nie doczekamy się w tym roku nowego crossovera, który dopiero pojawi się w marcu podczas międzynarodowgo salonu samochodowego w Genewie. Zapewne najważniejszą premierą będzie Skoda Superb Combi, dla której będzie to debiut targowy.

Reprezentacyjna limuzyna otrzyma także atrakcyjną wersję Superb SportLine, z czarnymi 18- lub 19-calowymi obręczami kół z metali lekkich, przyciemnianymi tylnymi szybami oraz o 15 mm obniżonym zawieszeniem. We wnętrzu zamontowane sportowe przednie fotele, aluminiowe pedały oraz kierownicę i rękojeść dźwigni zmiany biegów pokryte skórą.

Interesującą oferta jest też Skoda Superb GreenLine, która z silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDI o mocy 120 KM zużywa średnio 3,7 l oleju napędowego na 100 km. Dzięki temu na pełnym zbiorniku paliwa będzie można pokonać dystans ok. 1780 kilometrów.

Kolejną premierą światową będzie Skoda Rapid Monte Carlo, która otrzymała stylizacyjne elementy nadwozia oraz najlepsze wyposażenie obejmujące m.in. reflektory ksenonowe, przyciemniane światła mgłowe, 16- i 17-calowe obręcze kół z metali lekkich, czarną atrapę wlotu powietrza chłodnicy, przednie i tylne spoilery, listwy progowe oraz dyfuzor. We wnętrzu zamontowano sportowe przednie fotele oraz elementy skórzane. To już szósty model w rodzinie Monte Carlo. Jego sprzedaż rozpocznie się w listopadzie 2015 r.

Atrakcyjne elementy stylizacyjne nadwozia Skoda Rapid Spaceback ScoutLine, która będzie oferowana z 16- i 17-calowymi obręczami kół z metali lekkich.

We Frankfurcie nie może zabraknąć Skody Octavii RS 230, która napędzana jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 2.0 l i mocy 230 KM, współpracującym z sześciostopniowa przkładnią manualną. Auto to osiąga prędkość maksymalną 250 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 6,7 sekundy. To także najszybsza Octavia wszech czasów.

Ostatnim z prezentowanych egzemplarzy będzie Skoda Fabia R5 Combi, która jest kolejną wersją rajdowego samochodu odnoszącego w ostatnich miesiącach międzynarodowe sukcesy.