Pod maską mocne silniki od 180 do 380 KM, a w kabinie luksusowe wyposażenie. Do tego wysokiej klasy sprzęt audio oraz 10,2-calowy ekran dotykowy.

Nowy Jaguar ma 4731 mm długości oraz rozstaw osi 2874 mm – zapewnia to przestronne wnętrze dla 5 osób.

F-Pace ma duży, 650-litrowy bagażnik, można go powiększyć do 1740 l składając tylne oparcie.

Jaguar F-Pace ma elektronicznie sterowany układ napędu na 4 koła – Intelligent Driveline Dynamics. Podczas jazdy w dobrych warun- kach napędzane są koła tylnej osi, a w razie potrzeby, gdy dochodzi do uślizgu lub buksowania kół – napęd przenoszony jest też na oś przednią.

Jaguar F-Pace ma bardzo zaawansowany system multimedialny z dyskiem o pojemności 60 GB. Obsługuje się go za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 10,2 cala.

Nagłośnienie auta składa się z systemu 17 głośników o mocy 825 W.

Jaguar F-Pace ma duże zdolności terenowe – oprócz napędu na 4 koła jego dzielność w terenie zapewnia prześwit wynoszący 213 mm. Głębokość brodzenia to 525 mm.

W F-Pace Jaguar po raz pierwszy zastosował rozwiązanie ułatwiające zamykanie i otwieranie samochodu bez pilota. Opracowano je z myślą i osobach nie mogących zabrać ze sobą pilota – surferach, pływakach itp.

Pilot zostaje w samochodzie, a auto zamyka się za pomocą wodoodpornej bransoletki z transponderem. Po zamknięciu auta transponderem pilot nie jest aktywny.

A oto galeria zdjęć Jaguara F-Pace – prosto z salonu we Frankfurcie.