Jaguar zaprosił do współpracy znanego brytyjskiego kaskadera Jima Dowdella - weterana popisowych numerów, które możemy oglądać w takich filmowych hitach jak Bond, Boure czy Indiana Jones - który ma wykonać pierwszy na świecie przejazd nowym Jaguarem XF po linie rozciągniętej nad wodą.

Pojazd będzie poruszać się po dwóch rozpiętych wysoko nad wodą stalowych linach o średnicy 34 mm. Przejazd ma być dowodem na lekkość i zwinność nowego modelu XF. Będzie go można oglądać na żywo w internecie, podczas ogólnoświatowej transmisji od godziny 19:00 24 marca 2015 roku.

Pierwsza generacja modelu XF pojawiła się na rynku w 2007 roku i zdobyła miano najlepiej sprzedającego się i najczęściej nagradzanego Jaguara w historii. Jej następca jest całkowicie nową, zaprojektowaną od podstaw konstrukcją. Będzie to drugi pojazd marki Jaguar wykorzystujący zaawansowaną technologicznie, zbudowaną w dużej mierze z aluminium konstrukcję nadwozia. Nowy model XF wyznaczy nowe standardy w segmencie limuzyn biznesowych pod względem masy i oszczędności - zużycie paliwa (już od 4 l/100 km) należy do najniższych w tej klasie pojazdów.

Główny projektant marki Jaguar Ian Callum powiedział: „Wierzę, że nowy XF będzie najładniejszym samochodem w swojej klasie. Elegancki, uwodzicielski, charakteryzujący się proporcjami, które zwiastują drzemiącą w nim siłę - nowy XF jest kontynuatorem tradycji sportowych limuzyn marki Jaguar, będąc jednocześnie na wskroś współczesnym autem.”

Światowy debiut nowego modelu XF odbędzie się podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku 1 kwietnia 2015 roku. Wtedy też zaprezentowane zostaną wszystkie jego wersje oraz szczegóły techniczne świadczące o najlepszych w tej klasie pojazdów parametrach.