Zlokalizowana na berlińskim Kurfürstendamm ekspozycja oferuje unikalny dostęp do świata legendarnego brytyjskiego producenta samochodów - od klasycznych modeli marki po doświadczenia interaktywnej multimedialnej instalacji Wewnętrz Rolls-Royce’a , która w listopadzie 2014 r. przyciągnęła w Londynie tysiące odwiedzających.

Multimedialna część ekspozycji będzie dostępna dla zwiedzających do 18 lutego 2015 r., natomiast sekcja prezentująca zarówno klasyczne, jak i najnowsze modele koncernu, pozostanie otwarta do czerwca.

Gwiazdą wystawy jest pochodzący z 1926 roku model 10EX. Uznawany za pierwszy w historii samochód koncepcyjny, został stworzony, aby umożliwić poznanie pełnego potencjały nowego Phantoma. Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku podróżował nim po Europie brytyjski archeolog i podróżnik, Lawrence z Arabii.

W ramach wystawy zaprezentowany zostanie również pełen przekrój modeli marki - Phantom, Ghost oraz najnowszy członek rodzinny – Wraith. Niewątpliwą atrakcją będzie także możliwość bliższego zapoznania się z bardzo popularnym wśród klientów Rolls-Royce’a, programem Bespoke, umożliwiającym niemal nieograniczoną indywidualizację samochodów.

BMW Haus in Berlin, Kurfürstendamm 31, (skrzyżowanie z ulicą Uhlandstraße), D-10719 Berlin.