Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja Business Insidera, Regulski został odwołany z powodu braku doświadczenia w sektorze motoryzacyjnym. I z tym trudno polemizować. Były już prezes EMP w przeszłości był członkiem zarządu RUCH-u, gdzie odpowiadałza restrukturyzację firmy, a następnie w latach 2018-2021 pełnił funkcję jej prezesa. Wcześniej pełnił on funkcje zarządcze w Impel Cleaning i Impel Security Polska, firmach specjalizujących się w outsourcingu, m.in. ochroniarzy i personelu sprzątającego. Zarządzał też firmami z sektora budowlanego. W jego CV brakowało firm z branży automotive, ale rada nadzorcza EMP, powołując Regulskiego na stanowisko prezesa spółki, doskonale o tym wiedziała. Skąd zatem decyzja o pożegnaniu się z prezesem?

Izera. Będzie nowy prezes

Z informacji, które uzyskał Business Insider wynika, że odwołanie Regulskiego mogło być inspirowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. - Nowy minister zaczyna sprzątać w spółce i przywrócić projekt na właściwe tory - powiedział jeden z rozmówców BI.

Zmiana na stanowisku prezesa ElectroMobility Poland może zwiastować nowe podejście do projektu, który z dnia na dzień ma coraz mniej czasu na realizację. Trwa bowiem renegocjacja Krajowego Planu Odbudowy, który uwzględnia fundusze mogące być przeznaczone na budowę fabryki w Jaworznie. Z drugiej strony, chińscy partnerzy spółki stają się coraz bardziej niecierpliwi.