Rozpoczynająca się 17 listopada 2021 r. wystawa motoryzacyjna w Los Angeles zapowiada się bardzo ciekawie. To właśnie na niej Kia zaprezentuje koncepcyjny model Kia Concept EV9, który zdradza, jak będzie wyglądał nowy elektryczny SUV marki.

Concept EV9 jest kolejnym po wprowadzonym na rynek modelu EV6 spojrzeniem koreańskiego producenta w przyszłość. Pierwsze szkice koncepcyjnej konstrukcji zdradzają, że SUV będzie łączył nowoczesne wzornictwo z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Jednymi z wielu charakterystycznych cech staną się z pewnością szeroki wyświetlacz oraz zaawansowana technicznie kierownica o nietypowym kształcie.

Na zewnątrz uwagę przykuwa pełna dynamizmu, dość agresywna stylistyka. W tym duchu mają być produkowane także przyszłe elektryczne SUV-y marki. Z kolei we wnętrzu będzie dominowała zaawansowana technika, współgrająca z idealną do wypoczynku zmienną i funkcjonalną przestrzenią, którą kierowca i pasażerowie z łatwością dopasują wnętrze do własnych, chwilowych potrzeb.

Ładowanie formularza...