Pierwszy raz Mercedes wspomniał o elektryku z wielkim zasięgiem jeszcze w ubiegłym roku, następnie na początku tego roku poinformował, że będzie miał ponad 1000 km zasięgu. Teraz na oficjalnym profilu LinkedIn, Markus Schäfer, dyrektor operacyjny Mercedesa poinformował, że oficjalna premiera auta nastąpi 3 stycznia 2022 r.

Choć Vision EQXX będzie tylko samochodem koncepcyjnym, to wiele z rozwiązań technologicznych zastosowanych w tym aucie ma trafić do modeli, które będą w sprzedaży. Schäfer powiedział, że nowy pojazd będzie wyposażony w ogniwa akumulatorowe o gęstości energii większej o 20 proc. niż w EQS.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Ponadto Mercedes ma zamiar opracować kompaktowy samochód elektryczny, którego zasięg będzie wynosił 1000 km w rzeczywistych warunkach drogowych. Ambitny cel niemieckiej marki obejmuje także zmniejszenie zużycia energii elektrycznej na 100 km do wartości jednocyfrowych podczas jazdy na autostradzie.

Nie wiadomo kiedy takie pojazdy mogłyby się pojawić w salonach, jednak takie zapowiedzi dobrze wróżą na przyszłość. To oznacza, że producenci nie tylko chcą powiększać w nieskończoność baterie, ale również starają się w inny sposób dążyć do rozwiązania problemu zasięgu w samochodach na prąd. Być może Vision EQXX będzie początkiem zmian.

Ładowanie formularza...