Fiat od wielu lat jest sponsorem "Azzurri". Kontrakt sponsorki oznacza, że oficjalnym autem włoskiego związku piłki nożnej został najnowszy Fiat 500. Sesja z seniorską reprezentacją Włoch w piłce nożnej to jednocześnie okazja do pochwalanie się przez producenta, że nie tylko spalinowa rodzina "500" sprzedaje się świetnie w słoneczniej Italii. Nowa "pięćsetka" stała się już najczęściej kupowanym elektrykiem we Włoszech.

Fiat e500 ma baterie o pojemności 42 kWh i zasięg do 320 km w cyklu mieszanym. Samochód jest wyposażony w funkcję szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW. Wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, a aby naładować akumulator w 80 proc., wystarczy potrzeba tylko 35 minut.

Fiat jest głównym sponsorem drużyny "Azzurri", a w ramach umowy dostarczy flotę samochodów, które będą towarzyszyć Włochom podczas oficjalnych meczów, meczów towarzyskich i zgrupowań. Ponadto, logo marki widoczne będzie na strojach treningowych drużyny oraz na banerach reklamowych wokół boiska.