Po sukcesie modelu Enyaq Škoda wprowadza na rynek mniejszą i bardziej przystępną cenowo propozycję. Elroq ma być odpowiednikiem spalinowego Karoqa, który pozycjonowany jest pomiędzy mniejszym Kamiqiem a dużym Kodiaqiem. Dzięki pojemnemu bagażnikowi o pojemności 470 litrów Elroq sprawdzi się jako auto rodzinne, oferując typowe dla Škody praktyczne rozwiązania i liczne schowki.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Skoda Elroq - wersje napędu

Klienci będą mieli do wyboru kilka wersji napędu. Każdy będzie w pełni elektryczny, ale akumulatory trakcyjne będą miały różną pojemność, a silniki - różną moc:

  • Wersja 50: akumulator 55 kWh, 170 KM, napęd na tylną oś.
  • Wersja 60: Akumulator 63 kWh, 204 KM.
  • Wersja 85: Akumulator 82 kWh, 286 KM.
  • Wersja 85x: Akumulator 82 kWh, napęd na cztery koła, 299 KM.
Skoda Elroq Foto: Skoda
Skoda Elroq

Skoda Elroq - zasięg i ładowanie

Škoda deklaruje, że Elroq będzie mógł przejechać nawet 560 km na jednym ładowaniu, co jest wynikiem imponującym w segmencie kompaktowych SUV-ów. Dodatkowo maksymalna moc ładowania na poziomie 175 kWh pozwoli na szybkie uzupełnienie energii.

Więcej szczegółów technicznych oraz dokładne specyfikacje poznamy w najbliższych miesiącach. Nie ma wątpliwości, że Skoda nie przestanie podgrzewać atmosfery wokół swojego nowego, elektrycznego SUV-a. W najbliższych miesiącach można spodziewać się pierwszych, oficjalnych zdjęć samochodu pozbawionego kamuflażu.

Skoda Elroq Foto: Skoda
Skoda Elroq