• Ford wprowadził na rynek pierwszego w USA w pełni elektrycznego pick-upa dla policji
  • Ford F-150 Lightning Pro SSV ma układ napędowy o mocy 452 KM oraz 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego
  • Pick-up ma siedzenia z wytrzymałej tkaniny (tylne siedzenia i podłoga z winylu), a także wbudowane stalowe płyty wzmacniające i zabezpieczające oparcia przednich foteli
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Ford podaje, że obecnie w USA w służbie policyjnej znajduje się więcej pojazdów Forda niż wszystkich innych marek razem wziętych. Marka przypisuje ten sukces i lojalność ścisłej współpracy producenta samochodów z klientami. Do obsługi policji firma powołała nawet specjalny zespół o nazwie Ford Police Advisory Board.

Ford F-150 Lightning Pro SSV - potężny i naprawdę szybki

Ten F-150 jest przeznaczony do specjalistycznych potrzeb różnych departamentów, które obejmują pomoc na miejscu wypadku albo miejscu przestępstwa czy holowanie łodzi, albo przyczepy. Specjalnie przygotowane przez Forda funkcje obejmują np. moduł Pro Power Onboard, dzięki któremu auto może służyć jako mobilne źródło zasilania, np. aby oświetlić po zmroku miejsca wypadków na autostradzie. Poza tym elektryczny układ napędowy potencjalnie pomaga obniżyć koszty eksploatacyjne oraz te związane z zakupem paliwa, a Mega Power Frunk zapewnia dodatkowe zamykane schowki pod maską. Poza tym pojazd jest naprawdę szybki, ponieważ ma układ napędowy o mocy 452 KM oraz 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Lightining może mieć nawet 580 KM oraz 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego w wersji z akumulatorem o zwiększonym zasięgu. Dzięki takim parametrom Ford pozwala na przyśpieszenie od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund.

Zmian w porównaniu do wersji cywilnej jest bardzo dużo. Np. F-150 Lightning Pro SSV otrzymał siedzenia z wytrzymałej tkaniny (tylne siedzenia i podłoga z winylu), aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Ford ma również wbudowane stalowe płyty wzmacniające i zabezpieczające oparcia przednich foteli oraz łatwą w montażu wzmocnioną górną półkę na desce rozdzielczej, na której może znaleźć się dodatkowe wyposażenie policyjne. Na zewnątrz widać czerwono-niebieskie albo bursztynowo-białe światła ostrzegawcze w technologii LED montowane na dachu. Poza tym maszynę można wykorzystać jako ogromny mobilny power bank

Zobacz także: Przejechał ponad 1,6 mln km w 9 lat, aż zablokował się licznik. Wzbudził zainteresowanie producenta

Amerykański producent jest zdania, że ten w pełni elektryczny Ford F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle to pick-up, który ma pomóc amerykańskiej policji obniżyć koszty i przyśpieszyć realizację celów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Poza tym jeśli policja będzie dysponowała maszynami o tak imponujących osiągach, to być może szybciej będzie zatrzymywać złoczyńców podczas słynnych amerykańskich pościgów.