Lewandowski to miłośnik motoryzacji, który ma bogatą kolekcję luksusowych i sportowych samochodów. W niedzielę 6 sierpnia przyjechał do ośrodka Barcelony zielonym kabrioletem, a konkretnie Bentleyem Continentalem GTC. Polski piłkarz posiada to auto od kilku lat, jeździł nim jeszcze w Monachium, grając w Bayernie.

Gdy przeniósł się do FC Barcelony, uwagę kibiców zwracała nietypowa niemiecka tablica rejestracyjna pojazdu "M RL 9999". "M" - oznacza Monachium, ale już następujące znaki były wyborem zawodnika. "RL" to oczywiście inicjały Lewandowskiego, za to "9" to jego numer na koszulce, z którym kojarzony jest od lat.

Na najnowszych nagraniach na samochodzie założone są już hiszpańskie tablice rejestracyjne, co oznacza, że Robert Lewandowski przerejestrował swoje cacko. Nowy numer nie jest już jednak wyjątkowy.

Bentley Lewandowskiego — co to za auto?

Bentley Continental GTC kosztuje znacznie ponad milion złotych. Auto Lewandowskiego ma lakier "British Racing Green", okazałe czarno-srebrne felgi, spod których widać czerwone zaciski, oraz beżowe wnętrze. Pod maską zapewne pracuje topowy, 12-cylindrowy silnik twin turbo o pojemności 6 litrów i mocy 635 KM (w ofercie jest jeszcze 4.0 V8). Osiągi są niesamowite. Ten luksusowy kabriolet jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w czasie krótszym niż 4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi znacznie powyżej 300 km/h.

Robert Lewandowski po raz pierwszy pochwalił się tym autem 9 maja 2020 r. Co ciekawe, jego córka miała taki sam model zabawkowy. Post z Instagram szybko wtedy obiegł internet.