3 tys. 470 egzemplarzy Tesli Model Y wezwie do serwisu amerykański producent elektrycznych aut. Przyczyną są niewłaściwie dokręcone śruby zabezpieczające ramy oparć tylnych siedzeń. Jak wskazuje NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration), amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, może to zmniejszać skuteczność pasów bezpieczeństwa i zwiększać ryzyko obrażeń w przypadku kolizji lub wypadku.

Z komunikatu opublikowanego przez serwis Reuters wynika, że problem dotyczy samochodów w Stanach Zjednoczonych wyprodukowanych w latach 2022-2023. Jak na razie wiadomo o pięciu przypadkach gwarancyjnych od grudnia ubiegłego roku, które mogą mieć związek z wykrytym zagrożeniem. Producent zapewnia jednak, że na razie ma żadnej wiedzy, żeby usterka doprowadziła do obrażeń lub śmierci pasażerów.

Chociaż o sprawie poinformowano dopiero teraz, ta musi być znana Tesli już od kilku miesięcy. Reuters informuje, że już w grudniu amerykański producent poprawił kontrolę procesu produkcyjnego i ulepszył szkolenie oraz nadzór. Działania te mają zagwarantować, że śruby dokręcone są zgodnie z wymaganiami.