Limitowana seria "First Edition" liczy zaledwie 100 kolejno numerowanych egzemplarzy i wyprzedza niejako oficjalną chińską premierę "pięćsetki",  przewidzianą na 15 września bieżącego roku.

Każdy klient, który złoży zamówienie na Fiata 500 w okresie od 12 lipca do 15 września,  weźmie udział w losowaniu, dającym szczęśliwcom możliwość zastąpienia oryginalnie zamówionego samochodu właśnie wersją  "First Edition".

- Promocję wstępnych zamówień uważamy za niezbędny etap wprowadzania modelu 500 w Chinach oraz istotny krok dla dalszej współpracy pomiędzy Fiatem i GAC - powiedział Lorenzo Sistino, wiceprezes ds. operacji zagranicznych Fiat Group Automobiles. - A ponieważ jest to model najlepiej oddający wartości, którymi kieruje się firma Fiat, jego zadaniem jest wdrożenie obecności i znajomości naszej marki na tym rynku - dodał.

Oparta na wersji 500 Lounge, seria "First Edition" otrzymała trójwarstwowy, biały lakier perłowy, skórzaną tapicerkę siedzeń w kolorze czerwonym oraz specjalne plakietki na słupkach drzwi. Pod maską zamontowano 1,4-litrową jednostkę benzynową MultiAir, która zdobyła międzynarodowy tytuł najlepszego silnika roku 2010. W parze z sześciostopniową przekładnią automatyczną, silnik ten rozwija moc 101 KM przy 6500 obr/min i moment obrotowy 133 Nm przy 4000 obr/min.

Tym, co wyróżnia specjalne auta od seryjnych odpowiedników, jest ich charakterystyczna uroda. Pięć wyrazistych grafik po obu stronach Fiata 500 "First Edition", to pięć przemyślanych symboli związków pomiędzy Włochami a Chinami.

Pierwszym z grona młodych awangardowych twórców jest Leilei, laureat wielu liczących się nagród chińskich i zagranicznych, którego prace charakteryzują się wykorzystaniem głównie elementów ludowej kultury narodowej. Drugą zaproszoną młodą artystką jest Mee Wong, ilustratorka i wykładowczyni akademicka Instytutu Sztuk Guangzhou, której ulubionym motywem twórczym jest symbolizujący chińską kulturę miś panda. Trzeci twórca - to Benny Luk, inspirowany tradycjami azjatyckimi designer o światowej sławie, którego pasją jest projektowanie grafiki komputerowej. Nod Young z kolei - to niezwykły artysta sztuki wizualnej, podziwiany w wielu krajach świata (W. Brytania, Niemcy, USA, Włochy, RPA, ChRL). Listę zamyka mistrzyni rysunku i ilustracji Yan Wei, która swą twórczość opiera na tradycyjnym wzornictwie chińskim, a jej prace wystawiane są w niektórych z najsłynniejszych galerii Szanghaju, Pekinu, Nowego Jorku i Tokio.

Fiat 500 na rynek chiński produkowany jest w meksykańskiej fabryce Toluca. "Pięćsetki" obejmuje trzy poziomy wyposażenia (Pop, Sport i Lounge), jeden silnik benzynowy (1,4-litrowy Multi-Air o mocy 101 KM), automatyczną przekładnię sześciostopniową, 12 kolorów karoserii (pastelowe, metalizowane i perłowe trójwarstwowe), 9 kombinacji kolorystycznych i materiałowych tapicerki oraz dwa kolory wnętrza (czarny lub kość słoniowa).