Na 360 kilometrach odcinków specjalnych obie załogi ORLEN Team nie uniknęły niepożądanych zdarzeń. Adam Małysz pilotowany przez Rafała Marton najechał na kamień, który leżał pod powierzchnią wody. Rajdówka obróciła się na dach i załoga nie mogła kontynuować ścigania.

- Do czasu dachowania kręciliśmy naprawdę dobre czasy i nawiązywaliśmy walkę. To wielka szkoda, że takie zdarzenie eliminuje nas z dalszej walki, ale cóż takie są rajdy. Jechaliśmy na deszczowej oponie dedykowanej głównie na błoto, niestety nie kleiła ona jednak dobrze na szutrach i zapewne nie pomogła nam w sytuacji, w której się znaleźliśmy – skomentował Adam Małysz.

Również Marek Dąbrowski i Jacek Czachor nie mieli łatwego dnia. Już na początku OSu zepsuły im się wycieraczki. Załoga stanęła by wyeliminować defekt, straciła jednak około 6 minut co przy tak zaciekłym ściganiu miało bardzo duże znaczenie. Później pękła im tarcza hamulcowa i rajdowcy dojechali do mety w zasadzie bez hamulców.

- Wpadliśmy w wodę na dość dużej prędkości. Wcisnąłem hamulec i od razu zorientowałem się, że nie zwalniamy tak jak powinniśmy. Pękła tarcza, wyszliśmy i usunęliśmy wadliwy element. Do mety dojechaliśmy zwalniając hamulcem ręcznym oraz silnikiem. Dodatkowo straciliśmy czas naprawiając wycieraczki na początku etapu. To był jednak udany trening i wywieźliśmy kolejne doświadczenie – powiedział Marek Dąbrowski.

- Udało się naprawić wycieraczki wyłącznie po stronie Marka. Ja nie widziałem nic z tego co działo się na trasie. Nawigowałem właściwie wyłącznie na licznik i radbook. To jednak nie było tak trudne jak odcinek, który przejechaliśmy bez hamulców. Jesteśmy na mecie z lekkim niedosytem, że nie mogliśmy przez awarie nawiązać walki ze ścisłą czołówką - dodał Jacek Czachor.

Kolejna, ósma eliminacja Pucharu Świata odbędzie się w Polsce w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego już za dwa tygodnie 29-31 sierpnia.

Wyniki końcowe Hungarian Baja 2014

1. Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux 4:04.34

2. Orlando Terranova/Bernardo Graue (RA) Mini All4 Racing +17

3. Władimir Wasiliew/Konstantin Żilcow (RUS) Mini All4 Racing +12.09

4. Miroslav Zapletal/Maciej Marton (CZ/PL) H3 Evo VII +18.30

5. Ajdyn Rachimbajew/Anton Nikołajew (KZ/RUS) Mini All4 Racing +24.55

6. Imre Fodor/Márk Mesterházi (H) Ford Ranger +25.14

7. Antal Fekete/György Tóth (H) Toyota Hilux +30.55

8. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (PL) Toyota Hilux +37.28

9. Pál Lónyai/Ágnes Farnadi (H) HRX Ford +40.59

10. Zdeněk Pořízek/Marek Sýkora (CZ/SK) H3 Evo II +42.03

Aktualna Punktacja Pucharu Świata

1. Wasiliew 187, 2. al-Attiyah 136, 3. al-Rajhi 120, 4. Dąbrowski 87, 5. Zapletal 86, 6. Małysz 68, 7. Varela 56, 8. van Loon 48, 9. Terranova 42, 10. Kaczmarski 38.