Freelander, bo o nim mowa, to najbardziej popularny model brytyjskiego producenta terenówek. Plasowany w segmencie mniejszych SUV-ów, dzięki kompaktowym wymiarom jest niezwykle poręczny i praktyczny. Szczególnie w warunkach miejskiej dżungli sprawnie radzi sobie z krawężnikami, niewielkimi miejscami do parkowania, a i podmiejskie bezdroża nie są dla niego problemem. Tym niemniej są tacy, którym w najmniejszym Land Roverze nieco brakuje prestiżu.

Z pewnością przypadną im do gustu zmiany dokonane przez KAHN Design. Freelander KAHN RS200 odważnie czerpie inspiracje z króla wszystkich off-roaderów - Range-Rovera. Utrzymane w ascetycznym stylu elementy modyfikacji nadwozia uszlachetniają linię auta. Efektowna maska z matowym panelem, nowy sportowy grill, srebrne lusterka i klamki, stylowe wloty na zderzaku przednim, czy przyciemnione tylne lampy współgrają z niezwykle eleganckimi 20-calowymi felgami o wzorze dotychczas przeznaczonym dla modeli budowanych we współpracy z legendarną firmą Cosworth.

Fotele wyściełano najwyższej jakości skórą obszytą kontrastowym białym szwem, tą samą jaką KAHN stosuje w Bentleyach i Aston Martinach. Detale pikowane wraz z powierzchniami perforowanymi tworzą charakterystyczny dla KAHN Design rysunek. Zwieńczeniem projektu są zegary z czerwoną tarczą obrotomierza i wpisaną w nie sygnaturą.

Koszt wszystkich modyfikacji wraz montażem jest niebagatelny i w Wielkiej Brytanii sięga 10 000 funtów. Na szczęście polski rynek w tym przypadku może liczyć na pewną korzyść. Każdy klient polskiego dystrybutora KAHN Design jest traktowany indywidualnie, a ceny nierzadko ustala sam Afzael Kahn, zgodnie z aktualnym samopoczuciem. Czasem można zatem trafić na prawdziwą okazję, szczególnie w przypadku zakupu kompletnych programów modyfikacji.

Ponadto montaż akcesoriów przez polskich specjalistów jest nie mniej staranny, niż w siedzibie firmy w Bradford, a przy tym z pewnością mniej kosztowny. Oczywiście wszystkie elementy zestawu są także dostępne oddzielnie, tak więc każdy może skorzystać z oferty KAHN Design i odmienić swoje auto, nadając mu kompletnie indywidualny charakter. Generalnym importerem akcesoriów KAHN Design w Polsce jest firma PAKO Marketing.