Wybierz samochód

Mazda CX-3

Ikona samochodu

Mazda CX-3 to najmniejszy crossover w ofercie Mazdy. Auto zadebiutowało w 2015 roku i wiele rozwiązań czerpie od swojego większego brata – CX-5.

CX-3 powstało na zmodyfikowanej płycie podłogowej o nazwie Mazda Skyactiv Platform, która w podobnej formie jest wykorzystywana przy produkcji modelu 2. Design nadwozia jest nad wyraz ciekawa i przyciąga spojrzenie – wszystko dzięki nowej filozofii stylistycznej o nazwie Kodo. Powiększony prześwit ułatwi pokonywanie krawężników w miejskiej dżungli, jednak w większym terenie auto mogłoby sobie nie poradzić.

Bazowa wersja jest wyposażona w napęd przedniej osi, jednak za dopłatą można otrzymać napęd na 4 koła iACTIV. W przeciwieństwie do innych producentów, Mazda opracowała system, który nie wymaga uślizgu przednich kół aby załączyć napęd tylnej osi. Wnętrze wykonano ze starannością i jakość użytych materiałów nie powinna rozczarowywać. Auto jest zdolne pomieścić 5 osób, jednak w II rzędzie o wiele wygodniej będzie, gdy podróżować będą tam jedynie 2 osoby. Bagażnik za to może pomieścić 350 litrów bagażu, a gdy złożymy tylną kanapę – nawet 1260 litrów.

Pod maską niewielkiej Mazdy może znaleźć się jednostka benzynowa o pojemności 2 litrów i mocy 120 lub 150 KM oraz diesel o pojemności 1,5 litra, który rozwija 105 KM. Każdy silnik może być połączony z 6-biegową przekładnią manualną bądź automatyczną, jednak mocniejszy benzyniak występuje jedynie w konfiguracji z napędem na 4 koła.

Głównymi rywalami Mazdy CX-3 są m.in. Nissan Juke, Renault Captur oraz Opel Mokka.

Mazda CX-3 - generacje

Mazda CX-3 - powiązane artykuły

Pokaż więcej