Zachwycające, dobrze brzmiące wnętrze, dbałość o każdy detal, oryginalne komponenty z najwyższej półki, sportowy charakter i niepowtarzalne felgi prosto z nieba, w zniewalającym błękitnym kolorze.

Inspiracje z Ameryki

Właścicielem prezentowanego samochodu jest Pan Andrzej z Sidziny, związany z polską sceną tuningową od blisko 10 lat. Egzemplarz, który kupił w 2011 roku to ostatni rocznik produkcyjny Nissana 350Z w wersji europejskiej czyli 2008.  Ale od początku. Na wstępie warto dodać w tym miejscu, że wiele inspiracji zostało zaczerpniętych z amerykańskich for internetowych.

Wnętrze auta zostało kompletnie rozebrane do gołej blachy. Następnie ponad 50 elementów m.in. fotele, podsufitka, panele drzwi, kokpit zostały obszyte czarną skórą nappa - gładką bez faktury - oraz czarną alcantarą, która w niektórych miejscach została przeszyta na kształt plastra miodu. Smaczku dodaje z pewnością użycie turkusowych nici. Plastikowe elementy, których nie można było obszyć pomalowano w dwóch kolorach: Piano Black oraz Tiffany Blue - mówiąc bardziej obrazowo na czarno i turkusowo. Ukoronowaniem prac było zamontowanie sportowych foteli Recaro Sportster CS.

Dobrze brzmiące auto

W czasie gdy elementy środka były bardzo dokładnie obszywane, auto pojechało na montaż Car Audio. Samochód został wygłuszony specjalnymi matami STP oraz wykonano instalację pod całą zabudowę. Aby zachować jak największy komfort jazdy i funkcjonalność pojazdu system CA musiał zostać umieszczony w sposób bardzo dyskretny. I tak za siedzeniem kierowcy wylądował subwoofer, pod tylną rozpórką wzmacniacz a przednie głośniki w drzwiach zostały wymienione na mocniejsze. Całość sprzętu pochodzi z rozpoznawalnej oraz cenionej na świecie firmy Digital Design. Dźwiękiem steruje radio 2 dinowe Alpine ine-s900r.

Turkus rulez

Mając praktycznie wszystko przygotowane Panu Andrzejowi brakowało jednego elementu wnętrza który był tak naprawdę numerem 1 na liście zakupów - czyli skręcanej klatki bezpieczeństwa.

Została sprowadzona z Japonii i jest 7-punktową konstrukcją złożoną z lżejszych rur renomowanej firmy Cusco. Cała została pomalowana, jakżeby inaczej, na kolor turkusowy.

Podobnie jak kilka seryjnych elementów na zewnątrz auta, tak aby całość była doskonałą kompozycją stylu.

Wjazd na podium!

I tak po pół roku ciężkich, ale przyjemnych prac 1 czerwca 2012r. auto wyjechało na polskie drogi. Zaliczając kilka zlotów w sezonie 2012, spotykało się z uznaniem organizatorów i wyjeżdżało z cennymi wyróżnieniami. Samochód jest w ciągłej przebudowie. W planach ujęto m.in. wymianę zawieszenia na gwintowane oraz zmianę felg na znacznie szersze, skręcane i jak zapowiada właściciel będą to jedyne takie koła w Polsce!

Samochód będzie można oglądać podczas Tuning Show w Krakowie, w dniach 18-19 maja 2013 r., przy ul. Centralnej 41a

Tuning Show 2012 Foto: Onet
Tuning Show 2012