Kim jest pan Claude Sage? To zasłużony przedstawiciel marki Honda, główny założyciel i były dyrektor generalny firmy Honda Switzerland. Jest również wielki miłośnikiem modelu NSX, członkiem klubu Honda NSX & Sportscar Club. Pan Sage ma także wielką wiedzę na temat rozwoju nowego sportowego modelu Hondy.

Szczęśliwy właściciel pierwszego europejskiego NSX-a, swoją przygodę z projektem NSX w 1984 roku od stworzenia modelu HP-X (Honda Pininfarina eXperimental). Koncept zbudowano w ramach współpracy Hondy i włoskiej firmy projektowej Pininfarina. Do napędu służył motor Honda V6, którego używano w bolidzie Formuły 2. Pan Sage pełnił rolę kierowcy testowego w Turynie i w Tochigi w Japonii, po czym projekt przybrał nazwę New Sports eXperimental, co związane było z rozpoczęciem prac nad pierwszą generacją modelu NSX. Działania mające na celu stworzenie samochodu produkcyjnego rozpoczęły się w 1989 roku, Claude Sage nadal był kierowcą testowym.

W 1993 roku, prototyp NSX, którym jeździł Claude, posłużył jako baza do opracowania modelu NSX przeznaczonego do wyścigu Le Mans. W tym samym roku został on poproszony o przejęcie roli managera tego samochodu podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Podczas ceremonii przekazania kluczyków do nowego NSX-a, Pan Sage powiedział: „Nowy NSX jest nowoczesnym samochodem sportowym, powstałym z połączenia zaawansowanych rozwiązań technicznych z japońską tradycją, w związku z czym podąża tą samą drogą, co pierwszy NSX.”