• Dobry prostownik sprawnie i bezpiecznie naładuje nasz akumulator
  • Nawet głęboko rozładowany akumulator da się zregenerować dzięki dobremu prostownikowi
  • Na rynku jest wiele słabej jakości prostowników - wystrzegajcie się ich!

W okresie zimowym auto narażone jest na intensywniejszą pracę, a co za tym idzie - skraca się żywotność niektórych części. Sprawdzamy i podpowiadamy, które prostowniki samochodowe cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl.

Prostownik samochodowy - Einhell CC-BC 6M

 Prostownik samochodowy Einhell CC-BC 6M Foto: Skąpiec.pl
Prostownik samochodowy Einhell CC-BC 6M

Pierwszą propozycją jest prostownik samochodowy producenta Einhell. Dedykowany jest do aut z akumulatorem o napięciu ładowania 6V/12V. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia ochrona przed przeciążeniem oraz przed nieprawidłowym podłączeniem biegunów. Model ten ma także czytelny wyświetlacz, który wskazuje poziom naładowania akumulatora. Urządzenie wykonano z trwałych tworzyw - ma obudowę wyprodukowaną z blachy stalowej z izolacją zabezpieczającą. Ponadto wyposażono je w uchwyt, dzięki któremu sprzęt możemy wygodnie i bez problemu przenosić. Sprawdź cenę!

Prostownik samochodowy - Yato YT-8301

 Prostownik samochodowy Yato YT-8301 Foto: Skąpiec.pl
Prostownik samochodowy Yato YT-8301

Na drugim miejscu znalazł się prostownik samochodowy firmy Yato. W porównaniu do modelu zaprezentowanego powyżej, przeznaczony jest do ładowaniu akumulatorów najbardziej popularnych, czyli tradycyjnych kwasowo-ołowiowych, ołowiowo-żelowych oraz tak zwanych mokrych o napięciu 6V i 12V. Prostownik ten można używać w autach osobowych, motocyklach, traktorach oraz łodziach motorowych. Ponadto ma zabezpieczenia przed zwarciem oraz przeładowaniem. Sprawdź cenę!

Prostownik samochodowy - Vorel 82550

 Prostownik samochodowy Vorel 82550 Foto: Skąpiec.pl
Prostownik samochodowy Vorel 82550

Prostownik samochodowy firmy Vorel gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, dzięki ochronie przed przeładowaniem i złym przypięciem biegunów. Dodatkowo wzbogacony został o amperometr, który wskazuje stan naładowania akumulatora. Urządzenie ma wbudowaną wygodną i trwałą rączkę, co pozwala na jego przenoszenie. Ponadto prostownik wyróżnia się zgrabną konstrukcją i nie będzie problemu z jego przechowywaniem w pojeździe. Dedykowany jest do samochodów osobowych wyposażonych w akumulator 12V oraz WET zarówno mokrych, jak i kwasowo-ołowiowych. Sprawdź cenę!

Prostownik samochodowy - Dedra DEP021

 Prostownik samochodowy Dedra DEP021 Foto: Skąpiec.pl
Prostownik samochodowy Dedra DEP021

Na czwartym miejscu znalazł się prostownik samochodowy marki Dedra, który przeznaczony jest do ładowania akumulatorów o napięciu 12V i 24V w motocyklach, autach osobowych i dostawczych czy traktorach. Urządzenie wyróżnia się kompaktową konstrukcją i waży zaledwie 5 kg. Model ten jest prosty w obsłudze i został wzbogacony o funkcję szybkiego ładowania. Dodatkowo ma wskaźnik natężenia prądu. Wygodę z jego korzystania zapewnia nam wytrzymały i dość spory uchwyt. Sprawdź cenę!

Prostownik samochodowy - Absaar 11A 12V - 77906

Prostownik samochodowy Absaar 11A 12V - 77906 Foto: Skąpiec.pl
Prostownik samochodowy Absaar 11A 12V - 77906

Zestawienie zamyka prostownik marki Absaar, który wykonany został z wysokiej jakości surowców - ma metalową i wytrzymałą obudowę, zabezpieczającą sprzęt przed uszkodzeniem. Ponadto wzbogacony został o nowoczesne części, co przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia. Model ten dedykowany jest do akumulatorów o napięciu do 12V. Dodatkowo bezpieczeństwo zyskujemy, dzięki ochronie przed przeciążeniem. Prostownik jest lekki oraz ma smukłą konstrukcję i nie będzie problemu z jego przechowywaniem. Minusem jest to, że nie ma uchwytu, który pozwoliłby na bezpieczne jego przenoszenie. Dlatego dedykowany jest głównie do przydomowych warsztatów samochodowych. Sprawdź cenę!