Jak wystawić samochód na Allegro?

Dodanie ogłoszenia sprzedaży samochodu na Allegro jest niezwykle proste. Anons zamieszczamy w taki sam sposób jak w przypadku przedmiotów z innych kategorii. Pierwszy krok to założenie konta na stronie, a następnie kliknięcie zakładki „Moja sprzedaż” oraz „Wystaw przedmiot”. Wyświetla się wtedy formularz wystawiania. W przypadku, gdy oferowany przedmiot figuruje w bazie produktów Allegro, serwis sugeruje automatyczne uzupełnienie kategorii oraz części parametrów. Ten krok możemy pominąć i wpisać wszystkie dane ręcznie.

Wypełnienie formularza trwa krótko i warto wpisywać go skrupulatnie. Ważne jest określenie stanu samochodu – Allegro podsuwa trzy możliwości do wyboru: pojazd nowy, używany lub uszkodzony. Pod każdą z tych opcji znajduje się doprecyzowanie, które ułatwia zaznaczenie odpowiedniej kategorii. Druga kwestia to odpowiedni dobór zdjęć pojazdu. Należy pamiętać o tym, by były dobrej jakości i nie maskowały potencjalnych uszkodzeń czy wad samochodu. Zadbajmy też o to, by ogłoszenie zawierało wszystkie najważniejsze informacje oraz było napisane poprawnym językiem.

Ostatnie kroki to stworzenie tytułu oferty oraz opisu, dodanie wcześniej wybranych zdjęć i wybranie pakietu czasowego. Zainteresowany kupnem użytkownik portalu znajdzie w ogłoszeniu informacje o miejscu odbioru samochodu oraz formularz kontaktowy, dzięki któremu napisze do sprzedawcy. Dodana oferta będzie widoczna zarówno na głównej stronie Allegro, jak i na Allegro Lokalnie, co zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia kupca, z którym będziemy mogli przeprowadzić szybką transakcję.

Allegro ― ile kosztuje wystawienie samochodu?

Za możliwość wystawienia oferty sprzedaży pojazdu na stronie musimy zapłacić. Wysokość opłaty zależy od wybranego pakietu. Dodanie ogłoszenia na jeden dzień to koszt niecałych 5 złotych. Trudno jednak oczekiwać, że w tak krótkim czasie uda nam się znaleźć kupca. Znacznie lepszym wyborem jest wykupienie oferty Turbo lub Nitro – zapewniają one widoczność ogłoszenia przez 10 lub 30 dni i kosztują odpowiednio 25 i 50 złotych. W formularzu wstawiania możemy zaznaczyć opcję „Wznawiaj ogłoszenie automatycznie”. Dzięki temu po wygaśnięciu wybranego pakietu zostanie on automatycznie wznowiony.

Olx czy Otomoto?

Sprzedaż samochodu jest możliwa również dzięki innym popularnym portalom internetowym. Otomoto to strona dedykowana motoryzacji, dlatego łatwiej znaleźć tam konkretne oferty i poważnych kupców. Jeśli chcemy wystawić ogłoszenie sprzedaży samochodu na tym portalu, musimy ― podobnie jak na Allegro ― wykupić jeden z pakietów czasowych. Otomoto oferuje widoczność ogłoszenia na 15-30 lub ponad 30 dni. Koszt zależy od ceny sprzedawanego pojazdu oraz od wybrania dodatkowych opcji takich jak wyświetlanie oferty na stronie głównej lub wyróżnienie na górze listy.

Zasady sprzedaży pojazdu na Olx są bardzo podobne do tych na Otomoto. Koszt wystawienia samochodu na tym portalu jest uzależniony od wartości oferowanego pojazdu. Przelew możemy zrobić online lub przez SMS. Druga opcja będzie kosztować nas nieco więcej. Olx umożliwia także dodatkowe wyróżnienie ogłoszenia. Która ze stron będzie najlepsza? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Za Olx przemawia popularność, a więc duża ilość potencjalnych kupców. Miejmy na uwadze to, iż na portalu są wystawiane produkty z wielu kategorii. Sprzedając samochód na Otomoto, możemy mieć większą pewność, że skontaktują się z nami osoby faktycznie zainteresowane kupnem pojazdu.