Full Service Leasing, który coraz częściej wybierają przedsiębiorcy, to bardziej zaawansowana i wygodniejsza dla firm forma leasingu. Obejmuje on nie tylko samo finansowanie nowych samochodów, ale i szeroką ofertę usług związanych z administrowaniem flotą pojazdów. FSL nazywany jest także wynajmem długoterminowym. - wyjaśnia Maciej Zwiewka, kierownik sprzedaży flotowej w Volkswagen Financial Services.

Full Service Leasing - dlaczego zyskuje na popularności?

  • Po pierwsze, pozwala na wybranie takich usług, które są danej firmie potrzebne. Daje więc przedsiębiorcy elastyczność decyzji. Wybierając Full Service Leasing otrzymujemy produkt niejako szyty na miarę, dający oszczędności, wygodę, szansę na sprawniejsze funkcjonowanie firmowych aut i odciążenie pracowników.
  • Drugą przewagą wynajmu nad klasycznym leasingiem są atrakcyjne miesięczne koszty. Wynikają one z kilku czynników, na przykład z faktu, że w ratach spłaca się wyłącznie przewidywaną utratę wartości auta w okresie umowy. Jest to inny mechanizm niż w przypadku tradycyjnego leasingu z niskim wykupem, gdzie spłaca się całą lub prawie całą wartość pojazdu. Nie ma więc konieczności wydawania na zakup służbowych samochodów ani złotówki więcej niż to konieczne, a wolne środki można przeznaczyć na rozwój swojego biznesu.
  • Trzeci atut: FSL pozwala na planową wymianę aut na nowe po 2-5 latach. Nie trzeba się martwić o sprzedaż samochodów na rynku wtórnym, związaną z tym stratę czasu, pieniędzy, o zaangażowanie pracowników, ale i o kwestie podatkowe.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy Full Service Leasingu? Sprawdzimy to na przykładzie jednej z najnowszych na rynku ofert: SEAT for Business.