SEAT Arona to SUV segmentu B, który jest dużo bardziej wszechstronny niż wskazywałyby jego wymiary. Arona ma zaskakująco obszerne i funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze – przekonaliśmy się o tym podczas długodystansowego testu tego auta w naszej redakcji. Okazuje się, że doskonale sprawdza się nie tylko jako samochód miejski (tu atutem są jego gabaryty), ale także jako wygodny środek transportu w dłuższych podróżach. Jeśli dodać do tego ciekawy design, technologiczne nowinki, przyjazne w obsłudze multimedia i rozsądnie skonfigurowane ceny – trudno się dziwić, że miejski SUV SEAT-a zyskał uznanie fleet managerów. Co ważne, w tym roku tytuł Fleet Awards przyznawali nie tylko zarządcy firmowych flot, ale również przedsiębiorcy, w tym właściciele małych i średnich firm.

Nowoczesne auto z nowoczesnym finansowaniem

Bądźmy szczerzy: dla firm ogromne znaczenie mają nie tylko wygląd auta czy jakość obsługi serwisowej, ale także atrakcyjna oferta finansowa. A w tej kwestii SEAT ma się czym pochwalić. Przedsiębiorcy chętni na zakup Arony mają do dyspozycji cały wachlarz metod finansowania. W programie SEAT for Business mogą wybrać leasing z niskimi ratami, leasing z niskimi kosztami finansowania, a także Full Service Leasingiem (FSL), obejmujący ofertę finansowania z dodatkowymi usługami.

I to właśnie Full Service Leasing jest nową gwiazdą w ofercie SEAT-a. - Mocnymi punktami Full Service Leasingu są niskie koszty, elastyczne rozwiązania oraz wygoda. To od przedsiębiorcy zależy, jaki zakres usług wybierze, a jest on naprawdę szeroki: serwis mechaniczny i oponiarski, pakiet wieloletnich ubezpieczeń, auto zastępcze i obsługa szkód, zarządzanie kartami paliwowymi i administrowanie całą flotą. – wymienia Maciej Zwiewka, kierownik sprzedaży flotowej w Volkswagen Financial Services.

Co więcej, SEAT gwarantuje klientom wsparcie dedykowanego, doświadczonego opiekuna w Centrum Technicznym, a także proste (i tym samym krótsze) procedury przyjęcia auta do serwisu. Przedsiębiorca ma też pewność, że jego auto jest naprawiane i serwisowane wyłącznie w ASO, przy użyciu oryginalnych części zamiennych. To wszystko można mieć już bez opłaty wstępnej za samochody i w bardzo atrakcyjnych ratach. - Dlaczego raty Full Service Leasingu mogą być niskie? Ponieważ ten produkt opiera się na leasingu operacyjnym, w którym klient pokrywa w ratach wyłącznie przewidywaną utratę wartości samochodu w trakcie trwania umowy, a nie całą cenę auta. W jednej racie są również uwzględnione wspomniane usługi dodatkowe, które zdejmują z firm konieczność angażowania się w opiekę nad służbowymi samochodami – wyjaśnia Maciej Zwiewka z Volkswagen Financial Services.

Ile to kosztuje w praktyce?

Czas na konkrety. Zapytaliśmy doradców marki, ile będzie kosztował wynajem wspomnianego SEAT-a Arony, oczywiście przy założeniu umowy na przynajmniej 15 samochodów, z których tworzymy flotę swojej firmy. Aby nasze pojazdy spełniały różne biznesowe funkcje, wybraliśmy też praktycznego Leona kombi (również lubianego przez flotowych klientów). Przyjęliśmy założenie, że auta będziemy użytkować przez 3 lata, łączny limit kilometrów w tym okresie wyniesie do 60 tys., a my wpłacimy zaledwie 10 procent wartości początkowej; w zakresie usług wybierzemy:

  • pełen serwis,
  • wymianę i przechowywanie opon,
  • samochód zastępczy,
  • assistance.

W zasadzie po naszej stronie zostaną wyłącznie koszty ubezpieczenia i paliwa. Okazuje się, że przy takich założeniach, wynajem 115-konnej Arony w wersji Full LED, będzie kosztował niecały tysiąc zł netto miesięcznie (dokładnie 985 zł netto), a rata za Leona kombi ze 131-konnym silnikiem 1.5 TSI wyniesie niewiele więcej – tylko 1071 zł netto.

Model SEAT Arona 1.0 TSI SEAT Leon 1.5 TSI
Cena brutto 72 400 zł 78 900 zł
Cena netto 58 861 zł 64 145 zł
Wplata własna (%) 10 10
Wpłata własna (PLN) 5886 zł 6414 zł
Okres umowy 36 36
Liczba rat 35 35
Limit kilometrów 60 000 km 60 000 km
Finansowanie 769 zł 854 zł
Miesięczna rata opłaty finansowej 215 zł 217 zł
Suma 985 zł 1071 zł

Co ważne, SEAT daje nam gwarancję niezmienności raty, bez względu na to, jak często samochód będzie pojawiał się w serwisie, czy skorzystamy z auta zastępczego itd. Zaproponowana oferta na nowy, nowoczesny samochód z ciekawym designem i z szeroką listą dodatkowych usług, jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale także bardzo wygodna. Pozwala przedsiębiorcom skupić się na biznesie, a przy tym zachować pełną mobilność pracowników.