Specjalnością Uniroyala (firma należy do Continentala) już od 46 lat są opony na mokre nawierzchnie. RainExpert 3 – jak sama nazwa wskazuje – jest taką oponą. W zależności od rozmiaru RainExpert 3 występuje z dwoma rowkami obwodowymi (szerokość opony od 135 do 195 mm) lub z trzema rowkami (od szerokości opony od 205 do 265 mm).

Kształt bieżnika nowej opony umożliwia szybkie odprowadzanie dużych ilości wody spod opony – co zapobiega aquaplaningowi (utracie przyczepności na tzw. wodnym klinie powstającym między opiną a nawierzchnią).

Opona Uniroyal - wzorowana na przyrodzie

Jak poinformowali nas specjaliści z przedstawicielstwa firmy Continental w Polsce, konstrukcja bieżnika opon Uniroyal RainExpert 3 inspirowana była strukturą i właściwościami... skóry rekina. Wykorzystywanie rozwiązań stworzonych przez naturę to nauka zwana bioniką. Continental często wykorzystuje rozwiązania podpatrzone w przyrodzie.

W przypadku najnowszej opony deszczowej wykorzystano zjawisko zbadane u rekinów, których skóra jest tak ukształtowana, że opływająca ją woda nie ulega zawirowaniom nawet wtedy, gdy drapieżnik płynie bardzo szybko.

Uniroyal RainExpert 3 zapewnia także dobrą przyczepność do nawierzchni, niski poziom hałasu nawet przy dużych prędkościach oraz skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni. Jak zapewniają handlowcy Uniroyala opona RainExpert 3 zapewnia ponad 90-procentowe pokrycie rynku.

Dla felg 13-calowych oferowanych jest 12 rozmiarów deszczowej opony, dla 14-calowych – 19 rozmiarów, 15-calowych – 23 rozmiary, 16-calowych – 18 rozmiarów, 17 calowych – 6 rozmiarów i dla felg 18-calowych – 3 rozmiary. 17- i 18-calowe RainExperty 3 przeznaczone są dla SUV-ów.